Опис грошового знака: індійська рупія (ID:165167)
Зміст
Картка боністичного експонату
Технічні характеристики
Опис банкноти
Історія банкноти
Характерні особливості
Картка нумізматичного експонату
Технічні характеристики
Опис монети
Історія монети:
Характерні особливості
Література
Зразок роботи
Технічні характеристики
Держава : Індія
Місце емісії : Резервний банк Індії
Місце друку: Державна фабрика цінних паперів індійскої компанії Security Printing & Minting Corporation of India Limited.
Час емісії: прийнято вважати, що в обороті на території Індії рупія перебуває з початку 90 років 18 століття.
Рік випуску: 2001
Номінал і назва банкноти 50 (п’ятдесят) індійських рупій
Довжина 147 мм Ширина 73 мм
Кольори та відтінки: жовтий, ліловий
Характерні особливості
Походження назви: Існує дві думки щодо походження слова «рупія». Відповідно до першого думку, cвое сучасну назву «рупія», валюта отримала від слова «рупа» - худоба. На перший погляд звучить дивно. На території Індії худоба дуже довгий час виконував роль так званих натуральних грошей. Відповідно до іншої точки зору слово «рупія» походить від санскритського кореня «рупаякам» - «срібна монета». У різних частинах Індії слово «рупія» вимовляється по-різному: «рупайі», «рупа», «рубай», а в Західній частині валюта відома під назвою, яка походить від слова «танка» (так називається на Тибеті ікона). За іншими версіями назва походить з давньоіндійських санскриту, де це слово позначає «рубати» або «колоти».
Символ валюти: У 2009 році уряд Індії оголосило про Всеіндійський конкурс на кращий дизайн символу рупії, який завершився 15 липня 2010. Об'єднаний кабінет Індії затвердив як символу національної валюти знак , який являє собою літеру «Ра» з індійського алфавіту Деванагарі, використовуваного в санскриті і в хінді. Його автором є Удая Кумар. Верхня частина букви перекреслена горизонтальною рискою. Символ одночасно близький за написанням до латинської букви R, але без вертикальної рисочки.
Що цікаво, розмір 5 рупієвим банкноти - 63 х 117, 10 рупієвим - 63 х 137, а з кожним наступним номіналом довжина решти банкнот збільшується на 10 мм. Так, на всіх банкнотах є порожня світла частина де можна робити нотатки, через це всі банкноти списані. Ще одним цікавим фактом є те, що в Індії вважається незаконним ввезення або вивезення індійської валюти, рупії іноземцями.
Інші роботи з даної категорії: