Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Управління персоналом на сучасних вітчизняних підприємствах засноване на тому, що люди в процесі трудової діяльності розглядаються одночасно в якості працівників, які забезпечують реалізацію економічних цілей підприємства, і як особистості, що належать до єдиної організаційної системі. Успіх роботи підприємства залежить від конкретних людей, їх знань, компетентності, кваліфікації, дисципліни, мотивацій, здатності вирішувати проблеми, сприйнятливості до навчання. Тому для того, щоб підприємство функціонувало ефективно, необхідно правильно організувати працівників, при цьому постійно контролюючи їх діяльність, використовуючи різні ефективні методи управління персоналом, засновані на наукових законах. Побудови ефективної системи управління персоналом – найважливіший інструмент інноваційного розвитку сучасного підприємства.
В епоху ринкових відносин та інтенсифікації розвитку підприємств індустрії гостинності, жорстку боротьбу витримують лише ті компанії, які можуть запропонувати своїм клієнтам високоякісне обслуговування. В свою чергу якість обслуговування напряму залежить від наявності правильно-скерованого та професійно-підготовленого персоналу. Для сучасного управлінця підприємств індустрії гостинності стає надзвичайно актуальним питання щодо пошуку найбільш ефективних методів управління персоналом, максимізація використання його потенціалу задля забезпечення продуктивної роботи підприємства, підвищення його конкурентоспроможності та прибутковості. Управлінець повинен розуміти, що на нього працюють люди, які мають різні здібності, характери та звички, тому він має ставитися до своїх працівників як до особистостей, і саме ці фактори в першу чергу повинні впливати на організацію роботи підлеглих
Актуалізація проблеми управління персоналом пов'язана і з такими чинниками: посилення конкурентної боротьби (основою конкурентних переваг стають нововведення, якість продукції та гнучкість організації виробничої діяльності), формування глобально інтегрованих ринків; пріоритетність управління найманими працівниками; широке висвітлення досягнень «досконалих компаній», одна з основних переваг яких - ефективне управління кадрами; підвищення рівня освіченості працівників; послаблення впливу профспілок у багатьох промислово розвинутих країнах; зростання ролі людського чинника в управлінні, ставлення до людини як до найвищої цінності та ін.
Проблеми управління персоналом підприємства та його практичного здійснення всебічно розглянули такі вчені та практики, як: М. Амстронг, І.Р. Бузько, Л.В. Балабанова, Н.Л. Гавкалова, Б.М. Ген- кин, В.М. Данилюк, П.Г. Перерва, В.А. Савченко Р.А. Фатхутдинов, В.Г. Щербак та багато інших вітчизняних та зарубіжних науковців. Тем не менш, тематика розроблення принципів, напрямів та методів управління персоналом, застосування нових методів і систем навчання та підвищення кваліфікації персоналу, розроблення та реалізації стратегії управління персоналом не втрачає своєї актуальності.
Предметом дослідження є вивчення теоретичних та практичних основ управління персоналом підприємства в умовах інноваційного розвитку.
Об’єктом дослідження є процес реалізації управління персоналом на підприємстві ТОВ «Тріумф».
Метою дипломного дослідження є вивчення процесу та підходів управління персоналом підприємства в умовах інноваційного розвитку, що дає можливість виявити рівень відповідності особистісних якостей працівника, кількісних та якісних результатів його діяльності визначеним вимогам.
Відповідно до мети перед написанням дипломної роботи було поставлено такі завдання:
- розкрити сутність управління персоналом як категорії менеджменту;
- вивчити особливості управління професійним розвитком персоналу в умовах поширення інновацій;
- дослідити оцінювання персоналу в умовах інноваційного розвитку на основі новітніх методик;
- провести діагностику проблем у діяльності ТОВ «Тріумф» та у сфері управління персоналом;
- здійснити аналіз стану та провести оцінку організації та ефективності преміювання працівників на підприємстві;
- дати оцінку управління професійним розвитком персоналу та організації професійно-кваліфікаційного просування працівників;
- розглянути стимулюванні розвитку компетенцій на основі винагород
(грейдингову систему);
- розробити проект заходів щодо вдосконалення преміювання працівників;
- обгрунтувати підвищення ефективності професійного розвитку персоналу в умовах інноваційного розвитку.
У ході дослідження були використані наступні методи: пошуку, обробки наукової та методичної літератури, фінансово-економічного аналізу, методи порівняння, прогнозування, спостереження тощо.
Наукова новизна дослідження полягає в тому, що автором було запропоновано шляхи підвищення ефективності управління розвитком персоналу.
Практичне значення отриманих результатів дослідження полягає у можливості їхнього використання на підприємствах України, що дозволяє більш об'єктивно оцінити трудовий внесок працівника в загальні результати діяльності підприємства, здійснити стимулювання праці за результатами його оцінки, направити зусилля на підвищення ефективності індивідуальної праці і результатів діяльності всього підприємства.
Інформаційною базою дослідження є підручники, статті закордонних і вітчизняних авторів, законодавчі акти, офіційні документи досліджуваного підприємства.