Зразок роботи
Актуальність теми. В даний час зацікавленість та бажання працівників якісно і ефективно виконувати свої службові обов'язки є одним з головних внутрішніх факторів, які впливають на зростання успішності, престижності та конкурентоспроможності будь-якого сучасного підприємства. В основі знаходиться мотивація працівників, орієнтована на задоволення особистих і колективних потреб та інтересів. Керівник підприємства повинен володіти інформацією про те, що для працівників є достатнім, а що необхідним і обов'язковим для того, щоб вони були зацікавлені ефективно здійснювати трудову діяльність на даному підприємстві. Крім цього, важливо, щоб персонал підприємства працював найбільш результативно, плідно і продуктивно, для цього керівництву необхідно стимулювати та заохочувати своїх працівників. У зв'язку з цим найважливішим завданням кадрової служби на підприємстві є розробка та реалізація мотиваційного механізму в управлінні персоналом, напрямки якого будуть орієнтовані на спонукання працівників до ефективної трудової діяльності. Все вищевикладене свідчить про актуальність та своєчасність розгляду питань формування та вдосконалення мотиваційного механізму та його структури на сучасному підприємстві.
Теоретичні питання сучасного розуміння механізмів мотивації закладено дослідниками різних часів, серед яких: М. Мескон, М. Альберт та Ф. Хедоурі, Л. Стpаут, Е. Мейо, А. Маслоу, Ф. Герцберг. також знайшли своє відображення в працях вітчизняних економістів: О.А.Богуцького, В.Г. Воронкової, В.А. Шахового та ін. Питанню ефективної мотивації праці на підприємстві присвятили свої наукові роботи як вітчизняні так і зарубіжні вчені. Серед них: А. Афонін, В. Абрамов, Д. Богиня, А. Грішнова, Г. Дмитренко, М. Дороніна, А. Єськов, І. Завадський, М. Карлін, А. Колот, О. Віханський, Н. Любомудрова, В. Сладкевич, К. Альдефер, В. Врум, Ф. Герцберґ, О. Кузьмін, Д. Мак-Ґреґор, Д. Мак-Клелланд, А. Маслоу, Е. Мейо, М. Мескон, Р. Оуена, та ін.
Проте ще залишаються недостатньо розробленими питання, пов’язані із запровадженням в сучасних умовах господарювання підходів та механізмів мотивації персоналу. Важливість вивчення мотиваційного механізму діяльності підприємства в сучасних економічних умовах обумовлюється особливою цінністю людського фактора для підтримки конкурентоспроможності та успішності будь-якого бізнесу. В економічній літературі недостатньо обґрунтовано розуміння мотиваційного механізму, особливостей формування форм, методів, а також рекомендації щодо розробки ефективного мотиваційного механізму діяльності підприємства.
Метою дипломної роботи є наукове обґрунтування теоретико-методологічних засад і практичних аспектів сучасних методів мотивації праці персоналу, огляд основних методичних підходів та розробка ефективного мотиваційного механізму діяльності підприємства.