Зразок роботи
ВСТУП
З переходом до ринкової економіки відбуваються принципові зміни в системі управління підприємствами. Наслідком таких змін стають нові підходи до організації та якості управління підприємством, а також нові підходи до управлінських кадрів.
Актуальність вибору теми «Управління розвитком персоналу підприємства» теми курсового дослідження обумовлена тим, що вона є найважливішою частиною в житті будь-якого підприємства і на будь-який момент його діяльності. З питаннями управління розвитком персоналу підприємство стикається як в моменти економічної кризи, в моменти екстенсивного зростання, так і в моменти стагнації.
У будь-якому з цих етапів, для забезпечення зростання і розвитку підприємства необхідно вирішити ряд проблем, пов'язаних із зміною в системі управління персоналом організації. В силу цього особливу важливість і практичну значущість набуває ефективне управління персоналом. До недавнього часу це поняття практично відсутнє в управлінській практиці, хоча в кожної організації існувала підсистема управління персоналом (відділ кадрів), в обов'язки якої входили в основному рекрутингові функції, такі як прийом та звільнення працівників, навчання і перепідготовка кадрів і т.д. Але відділи кадрів, як правило, мали низький організаційний статус, були слабкими в професійному відношенні. Вони були структурно роз'єднані з іншими підрозділами, які виконували функції управління кадрами (відділ праці та заробітної плати, юридичний відділ, бухгалтерський відділ та ін). І, як наслідок, він не був ні методичними, ні інформаційними, ні координуючими центром кадрової роботи організації.
На сьогоднішній день у будь-якого комерційного підприємства є цілі й завдання, яке він перед собою ставить. Для досягнення цих цілей організації вдаються до стратегічного планування, тобто до визначення чіткого алгоритму дій, які виведуть підприємство до поставленим цілям. У зв'язку з цим один з найважливіших викликів для Сучасних кадрових служб є перехід з простих відділів кадрів з невеликим набором функцій, таких як оформлення наказів та розпоряджень, зберігання кадрової інформації. До новим, сучасним кадровим центрам, які з урахуванням стратегічних цілей підприємства повинні стати центром по розробці і реалізації стратегії організації праці. Стратегії, мета якої-підвищення виробничої, творчої віддачі і активності персоналу, розробка і реалізація програм розвитку кадрів, забезпечення справедливої оплати праці, підбір відповідних кадрів і регулярний аналіз їх діяльності, поліпшення різних мотиваційних програм на підприємстві і т.д.
По питанню наукової розробленості теми даного курсового дослідження слід зазначити, що при переході до відкритих ринкових відносин у нашій країні, починають впроваджуватися нові методи і структури в управлінні персоналом підприємства. Відбувається повільний відхід від колишнього ієрархічного, вертикального управління, жорсткої системи адміністрування до ринкових взаємовідносин. Тому необхідна розробка нових підходів до побудови системи управління персоналом організації - побудова організаційних структур, відповідно, з якими весь відлік функцій управління ведеться не зверху вниз, а знизу вгору. Де у главу кута ставиться не тільки цілі підприємства, але і враховуються всі права і інтереси працівників. Звідси орієнтація не на вертикальні ієрархічні структури, а на різноманітні форми горизонтальних зв'язків.
Предметом вивчення є система управління розвитком персоналу в організаціях.
Об'єктом вивчення в даній роботі є система управління розвитком персоналу на підприємстві ТОВ "ВІ.АЙ.ПІ.СЕРВІС ТРЕЙД".
Мета даної роботи - вивчити специфіку управління розвитком персоналу на підприємствах.
Для здійснення поставленої мети необхідне рішення наступних завдань:
а) вивчити теоретичні і практичні аспекти управління розвитком персоналу на підприємствах;
б) вивчити особливості управління кар'єрою персоналу;
в) вивчити характеристику підприємства ТОВ "ВІ.АЙ.ПІ.СЕРВІС ТРЕЙД";
г) вивчити особливості організації управління розвитком персоналу на підприємстві ТОВ "ВІ.АЙ.ПІ.СЕРВІС ТРЕЙД".
Інформаційне забезпечення. Вихідними даними для виконання курсової роботи були законодавчі документи, що регламентують діяльність підприємств, спеціальна література з даної проблеми, матеріали бухгалтерської та статистичної ТОВ "ВІ.АЙ.ПІ.СЕРВІС ТРЕЙД", матеріали особистих досліджень.