Зразок роботи
ВСТУП
Розвиток ринкових відносин в Україні передбачає формування нових підходів в управлінні персоналом, оскільки більшість українських підприємств через брак висококваліфікованих кадрів та недостатньо гнучкої та застарілої концепції кадрової політики не встигають реагувати на швидкі зміни у ринковій ситуації, нові вимоги до мобільної переорієнтації власного кадрового потенціалу, впровадження сучасних технологій кадрової роботи. Основним резервом зростання обсягів виробництва промислових підприємств є ефективне управління персоналом.
Рівень розвитку персоналу безпосередньо впливає на конкурентні можливості організації та її стратегічні переваги. Конкурентоспроможна компанія намагається якомога ефективніше використовувати кваліфікацію співробітників, створювати всі умови для максимально можливої віддачі та інтенсивного розвитку їхнього потенціалу. Відносно важко досягти оптимальної взаємодії між людиною та організацією, а також їх відносин із зовнішнім середовищем.
Щоб досягти довгострокового успіху компанії, необхідно постійно виявляти цінні можливості та реалізовувати їх у вигляді нових пропозицій. У нашій країні компанії, що швидко змінюються, не повинні зосереджуватися лише на внутрішньому стані речей і особливо на управлінні персоналом в умовах конкуренції та швидкої зміни ситуації.
Тому однією з важливих складових управління є сам персонал, оцінка якого дозволить виявити знання, уміння та навички, необхідні для виконання конкретного завдання працівника на його робочому місці. Оскільки сьогодні аналізу системи управління персоналом на підприємстві приділяється недостатньо уваги, ця тема є актуальною.
До важливих наукових досліджень зарубіжних вчених у галузі управління корпоративним персоналом належать праці М. Армстронга, М. Бєляцького, В. Врума, Д. МакГрегора, М. Меско, М. Педлера, П. Сенге, Ф.-В. Тейлор, А. Файоль та ін. Значний внесок у розвиток зробили такі відомі українські вчені, як А. Акмаєв, Л. Балабанова, М. Войнаренко, О. Грішнова, О. Денисюк, Б. Ігумнов, А. Колот, М. Мурашко, В. Нижник та інші.
Метою роботи є дослідження системи управління персоналом на підприємстві.
Згідно мети, завданнями роботи є:
- визначити поняття та функції управління персоналом;
- дослідити принципи та методи управління персоналом;
- дослідити фактори впливу на систему управління персоналом;
- проаналізувати систему управління персоналом на підприємстві, що досліджується;
- визначити взаємозв’язок і взаємодію елементів системи управління персоналом підприємства;
- дослідити проблеми та виклики в управлінні персоналом;
- визначити шляхи вдосконалення системи управління персоналом.
Об’єктом роботи є менеджмент в системі управління підприємства.
Предмет – персонал та управління ним на підприємстві.
Структура роботи. Робота складається з вступу, трьох розділів, висновків та списку використаних джерел. Загальний обсяг роботи складає 46 сторінок.