Зразок роботи
ВСТУП
Харчування є необхідною умовою життя. Їжа – одна з головних основ здоров'я людини, її працездатності, життєрадісності та довголіття. Громадське харчування являє собою галузь народного господарства, основу якої складають підприємства, що характеризуються єдністю форм організації виробництва обслуговування споживачів і різняться за типами спеціалізації[8].
Підприємства оснащені новим сучасним механічними та електричними обладнаннями, вдосконалено технологічні процеси приготування страв, первинної і теплової обробки продуктів. Адже, майстерність приготування їжі є однією з найдавніших галузей людської діяльності. І сучасний великий досвід обробки харчових продуктів і приготування із них страв накопичувався протягом багатьох віків.
Примітивна кулінарія, якою вона була ще у первісних народів, пройшла довгий і важкий шлях свого розвитку, перш ніж, нарешті, перетворилася у вишукану кулінарну майстерність, увібравши в себе досягнення сучасної науки і техніки[1].
Потреба в їжі може задовольнятися індивідуальним приготуванням в домашніх умовах і на підприємствах масового харчування, які забезпечують населення їжею за місцем роботи, навчання, проживання, в лікарнях, санаторіях, а також організовують змістовне дозвілля[8].
Відкриваються бари, кафе і ресторани різноманітних напрямків із різноманітною кухнею, зі своїми особливостями, стилем, інтер'єром, атмосферою. Створення таких підприємств дедалі тісніше пов'язується з потребами споживачів, повніше відповідає попиту населення.
Підвищення ефективності громадського харчування ґрунтується на загальних для всього народного господарства принципах інтерфіксації виробництва – досягнення високих матеріальних і трудових ресурсів. У громадському харчуванні необхідно вдосконалення форм поділу праці та впровадження досягнень науково-технічного прогресу. Запровадження нових технологій виготовлення продукції, в тому числі з риби, має велике значення для успішної роботи підприємства[14].
Актуальність теми полягає в тому, що на сьогоднішній час все більше розвивається ресторанне господарство, зокрема важливу роль для ресторану відіграє кухня, а саме приготування страв[17]. Зокрема технологічний процес приготування страв являється на сьогоднішній день базою в приготуванні їжі.
А оскільки, з погляду харчового значення застосування саме холодних страв та закусок знаходять широке застосування для сніданків й вечерь, то темою даної курсової роботи було обрано: «Технологічний процес приготування холодних страв та закусок з риби, забезпечення якості їх виробництва».
Метою і завданням курсової роботи є докладне вивчення питання користі страв з риби у харчуванні людей, а також вивчення та аналіз технологічних процесів приготування холодних страв і закусок з риби, забезпечення якості продукції на стадіях технологічного процесу та розробка технологічної документації.
Об’єкт дослідження курсової роботи – холодні страви та закуски з риби.
Предмет дослідження – технологія виробництва холодних страв та закусок з риби та технологічне забезпечення якості продукції.
Структура курсової роботи складається зі вступу, трьох розділів, семи підрозділів, висновку, списку використаної літератури та додатків.