Особливості організації та надання медичної допомоги в місцях позбавлення волі (ID:1031663)
Зміст
Вступ……………………………………………………………………………….3
1. Нормативна база………………………………………………………………..4
2. Організація медичного обслуговуваннz………………………………………5
3. Організація лікувально-профілактичної допомоги у СІЗО, виконання санітарно-гігієнічних та протиепідемічних правил……………………………..7
4. Особливості проведення лікувально-профілактичних заходів у випадку психічних розладів в ув’язнених і засуджених………………………………….9
Висновки………………………………………………………………………....11
Список використаних джерел…………………………………………………...12
Зразок роботи
Медична допомога у місцях позбавлення волі визнається важливою галуззю охорони здоров'я, яка повинна забезпечувати гідність та ефективність лікування для осіб, які знаходяться під владою системи покарань. Забезпечення належного рівня медичних послуг у таких умовах визнається не тільки моральною і правовою обов'язковістю, але й ключовою складовою забезпечення основних прав та гідності кожної людини, навіть у важких життєвих обставинах.
Питання надання медичних послуг в установах виконання покарань виходять за межі лише медичної допомоги та охоплюють важливі аспекти, такі як правовий захист, етичні стандарти, інфраструктура, а також психосоціальна підтримка.
Здоров'я та безпека всіх осіб, навіть тих, хто перебуває під владою правопорядку, є ключовим завданням суспільства та влади. Враховуючи складність цієї проблематики та актуальність питань, пов'язаних із забезпеченням адекватної медичної допомоги у місцях позбавлення волі, дослідження спрямоване на виявлення та аналіз наявних проблем, пошук ефективних рішень та впровадження змін для забезпечення належного рівня медичної допомоги та гарантування прав людини в умовах обмеження волі.
У людей, які перебувають в установах позбавлення волі, зокрема в тюрмах чи інших місцях утримання, повинні бути гарантовані ті ж права на доступ до адекватної медичної допомоги, як і у будь-якого іншого члена суспільства. Захворювання та інфекції можуть поширюватися з цих місць, впливаючи на громадське здоров'я
Мета роботи - вивчення та аналіз особливостей організації та надання медичної допомоги в установах, де особи перебувають під владою правоохоронних органів чи в інших умовах позбавлення волі.
1. Нормативна база
Надання медичної допомоги ув’язненим і засудженим регулюється Кримінально-виконавчим кодексом України, законами "Про попереднє ув'язнення", "Про психіатричну допомогу" та "Основи законодавства України про охорону здоров’я". Умови надання медичної допомоги визначені Правилами внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України, затвердженими наказом Міністерства юстиції України від 14 червня 2019 року № 1769/5 [1-4].
Взаємодія закладів охорони здоров’я із службами кримінально-виконавчої системи у справах надання медичної допомоги особам, утримуваним під варту, регулюється наказом Міністерства юстиції України від 10.02.2012 № 239/5/104 [5].
Організація медичної допомоги засудженим до позбавлення волі визначена порядком, затвердженим наказом Міністерства юстиції України та Міністерства охорони здоров'я України від 15 серпня 2014 року № 1348/5/572 [3].
Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 24 березня 2016 року № 240 схвалені правила використання фізичного обмеження та (або) ізоляції при наданні психіатричної допомоги особам, які страждають на психічні розлади, разом із формами первинної облікової документації [5].
Інші роботи з даної категорії: