Акціонерні товариства проблеми власності та управління (ID:1124661)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ПОНЯТТЯ ТА ЮРИДИЧНИЙ СТАТУС АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА ЯК ФОРМИ КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ 5
1.1. Поняття та економічна природа корпоративного управління 5
1.2. Економічні риси господарських товариств 7
1.3. Органи управління акціонерним товариством та порядок їх роботи 9
Висновки до 1 розділу 13
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ СТАНУ КОРПОРАТИВНОГО УПРАВЛІННЯ В РОЗВИНУТИХ КРАЇНАХ 14
2.1. Еволюція акціонерної власності та її місце в сучасній світовій економіці 14
2.2. Особливості корпоративного управління у розвинутих країнах 16
2.3. Аналіз корпоративного управління розвинених країн 20
Висновки до 2 розділу 22
РОЗДІЛ 3. СПЕЦИФІКА ДІЯЛЬНОСТІ ТА ОРГАНІЗАЦІЯ АКЦІОНЕРНИХ ТОВАРИСТВ В УКРАЇНІ 23
3.1. Загальні засади та особливості створення акціонерних товариств 23
3.2. Позитивні та негативні риси акціонерних товариств 29
3.3. Управління акціонерним товариством в сучасних умовах 31
Висновки до 3 розділу 34
ВИСНОВКИ 35
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 37
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Запровадження в Україні ринкових відносин з адекватними їм організаційно-правовими формами господарювання викликало відродження після багатьох десятиліть забуття інституту господарських товариств, серед яких особливе місце посідають акціонерні товариства. В цій організаційно-правовій формі підприємницької діяльності започатковується більшість нових великих та середніх підприємств, банків, страхових організацій, інвестиційних фондів та інвестиційних компаній.
Реформування державного та комунального секторів економіки також відбувається з широким застосуванням акціонування – перетворення державних та комунальних унітарних підприємств у процесі їх корпоратизації та приватизації у відкриті акціонерні товариства. Саме акціонування дозволило широким верствам населення взяти участь у приватизації державного та комунального майна шляхом обміну своїх приватизаційних майнових та компенсаційних сертифікатів на акції підприємств, що приватизувалися. У такий спосіб значна кількість громадян України набула статусу акціонерів і отримала змогу брати участь в управлінні справами акціонерних товариств. Рівночасно постала традиційна для акціонерних товариств проблема - захист інтересів дрібних акціонерів, які мають незначні можливості щодо реального впливу на управління акціонерним товариством, а, отже, і захисту своїх інтересів.
Серед широкого кола питань, які розглядаються сучасною економічною теорією, проблема нових форм господарювання, зокрема акціонерних товариств, стає дедалі важливішою.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Серед сучасних вітчизняних дослідників проблем акціонерної власності слід назвати О.Бондаря. В. Гееця, М.Герасимука, В.Голікова, М.Давимуку, В.Євтушевського. В.Загорського, П.Єщенка, В.Кудряшова. В.Ларцева, С.Лєдомську, І.Малого, С.Мочерного, М.Павлишенка, Ю.Палкіна, О.Пасхавера, Б.Стеценка, Ю.Тимошенко, В.Черняка та ін.
Об'єктом дослідження є вітчизняні акціонерні товариства різних форм власності.
Предметом дослідження відповідно до поставленої мети і завдань є особливості становлення та принципи функціонування акціонерних товариств в Україні.
Мета і задачі дослідження. Метою дослідження є з'ясування місця і ролі акціонерної власності (утвореної внаслідок трансформації державних підприємств) в економіці України.
Для досягнення зазначеної мети у роботі поставлені такі завдання:
1. з'ясувати теоретичні основи дослідження акціонерної власності та визначити її місце в сучасній економіці;
2. вивчити та узагальнити досвід застосування систем корпоративного управління для забезпечення ефективного функціонування акціонерних товариств;
3. проаналізувати етапи процесу становлення акціонерних товариств у світовій та вітчизняній економіці;
4. визначити передумови та особливості процесу акціювання в Україні.
Методи дослідження. При написані були використані діалектичний, системний та історичний підходи до вивчення теоретичних і методологічних основ формування та систем корпоративного управління акціонерних товариств. У межах діалектичного підходу використано методи індукції та дедукції.
Структура та обсяг курсової роботи. Курсова робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел із 25 найменувань та 2 додатків. Зміст роботи викладено на 33 сторінках тексту. Курсова робота містить 10 таблиць та 3 рисунки.
Інші роботи з даної категорії: