Зразок роботи
ВСТУП
За минуле сторіччя взаємовідношення між людиною і тваринами стали основною етичною проблемою. У той же період виник організований рух за права тварин, якому вдалося добитися на практиці і в законодавчій сфері значних результатів на благо тварин всього світу. Проте, не дивлячись на досягнуті успіхи, ще не був проведений жоден міжнародний форум, де проблеми добробуту тварин обговорювалися і вирішувалися б на вищому державному рівні. Це йде врозріз з політикою добробуту людини і навіть з рухом охорони навколишнього середовища, яке визнали і з думкою якого вважаються такі організації, як Конвенція ООН по різноманіттю видів і Конвенція по Міжнародній торгівлі вимираючими видами.
На початку нового тисячоліття Усесвітнє суспільство захисту тварин (WSPA) упевнене в тому, що головною метою руху за добробут тварин повинна стати міжнародна угода по стандартах добробуту тварин. Першим кроком в цьому напрямі буде схвалення Усесвітньої Декларації Добробуту Тварин Організацією Об'єднаних Націй. Завдяки такій декларації добробут тварин стане проблемою глобального значення, це укріпить всі аспекти роботи WSPA і організацій, що входять в її склад, і приверне до наших цілей більшу увагу з боку урядів, державних чиновників, бізнесменів, інших громадських організацій і засобів масової інформації.
Усесвітня Декларація Добробуту Тварин не наказує яким-небудь країнам проводити у себе реформи на державному рівні і не передбачає санкцій для тих країн, які не дотримуються положень Декларації. Проте, вона послужить основою Конвенції по добробуту тварин, яка містить детальніший виклад проблем і встановлює ті, що мають юридичну силу шляху їх дозволу. Механізм дії цієї конвенції буде таким же, як у Конвенції по міжнародній торгівлі вимираючими видами.
Ідея розробки такої декларації не нова. Вже декілька років існує текст Усесвітньої Декларації Має рацію Тварин, також існують положення з прав тварин в Хартії Землі, проекті, який утворився на зустрічі Rio Earth, він буде представлений на розгляд ООН в найближчому майбутньому. Проте, до цих пір жодна хартія або декларація, заснована на принципах добробуту тварин, не отримала масової підтримки і не була схвалена державними або міжнародними організаціями.
Текст Декларації в сьогоденні його вигляді був розроблений шляхом консультацій з членами Виконавського комітету ВОЗЖ і ратифікований Радою директорів ВОЗЖ в червні 2000 р. У Раду директорів входять представники багатьох організацій по добробуту тварин зі всього світу. Членами ВОЗЖ є 378 суспільств з 90 країн, і сьогодні ВОЗЖ звертається до цих організацій з проханням схвалити текст Декларації і звернутися до державних структур і громадськості для підтримки цієї ініціативи.
Даний перший проект Декларації переглядатиметься з урахуванням обставин, що змінюються, і думок і, коли мета програми буде вже майже досягнута, буде переданий комісії, що складається з представників тих урядів, з якими ВОЗЖ і міжнародним рухом добробуту тварин встановлять діалог.
Надзвичайно важливим моментом зараз є те, щоб ця акція отримала підтримку як можна більшого числа людей, і щоб уряди були переконані в її значущості. Для того, щоб добитися результатів в ООН, необхідно буде, щоб Декларацію прийняла одна або декілька країн, які мають можливість поставити її на обговорення в Економічній і Соціальній раді ООН, в якому ВОЗЖ має консультативний статус. Коли Декларацію прийме Економічний і Соціальній рада, вона буде передана на розгляд Генеральної Асамблеї ООН.
Процес ухвалення Декларації добробуту тварин і особливо Конвенції ООН буде довгим. Наприклад, Конвенція з прав дитини була прийнята тільки через 30 років після того, як ООН в 1959 році прийняв Декларацію з прав дитини. ВОЗЖ вважає, що зараз самий відповідний час для того, щоб почати кампанію за загальним визнанням добробут тварин.
Усвідомлюючи, що тварини є живими істотами, що володіють здатністю відчувати і, тому, заслуговують на особливе відношення і пошану.
Усвідомлюючи, що люди живуть на цій планеті разом з іншими видами і формами життя, і що всі форми життя співіснують у вигляді єдиної взаємозалежної екосистеми.
Усвідомлюючи, що хоча і існує значні соціальні, економічні і культурні відмінності в суспільстві, воно повинне постійно розвиватися.
Зважаючи, що багато країн вже мають систему правового захисту тварин, як домашніх, так і диких.
Прагнучи забезпечити ефективність таких правових систем і розвиток вдосконалених і більш всеосяжних програм, направлених на поліпшення умов життя тварин, Усесвітнє Суспільство Захисту Тварин проголошує Усесвітню Декларацію Добробуту Тварин, як загальна норма для всіх націй і народів. Виступаючи на підтримку декларації, ВОЗЖ закликає боротися всіма відповідними засобами, в національних і міжнародних масштабах, з метою забезпечення загального визнання і дотримання основних положень декларації.