Медична етика та деонтологія (ID:1125516)
Зміст
Вступ…………………………………………………………………………….
1. Сутність та зміст понять етики та деонтології……………………………
2. Основні принципи моралі медичних працівників………………………..
3. Етичні правила у відносинах пацієнта та медичного працівника……….
Висновки……………………………………………………………….………..
Список використаних джерел
Зразок роботи
1. Сутність та зміст понять етики та деонтології
Медична деонтологія — це сукупність етичних норм і принципів поведінки медичного персоналу під час виконання професійних обов'язків.
Від політичного устрою, культурного рівня, етнічних і релігійних традицій, соціально-економічних і класових відносин країни залежить моральний образ медичного працівника, основні принципи якого формувались і удосконалювалися століттями.
Гіппократ, засновник наукової медицини, зіграв важливу роль у визначенні основних проблем медицини як науково-етичної діяльності. Його численним учням і нащадкам, особливо світилам вітчизняної медицини, таким як І. П. Павлов і М. І. Пирогов. Свій внесок у розвиток деонтології та етики зробили відомі сучасні вчені Н.П.Сокольський, О.Т.Михайленко, Г.К.Степанівська та інші.
Медична етика і медична етика тісно пов'язані між собою [5].
Медична етика — це наука про етику медичного персоналу, його поведінку та стосунки з пацієнтами, колегами та суспільством.
Медична етика походить із конотації загальної етики і повинна розглядатися як конкретний прояв загальної етики. Медична етика — це вчення про роль етичних принципів у діяльності медичних працівників, про їхнє високогуманне ставлення до людей, необхідне для успішного лікування хворих.
Моральний дух медичного персоналу є одним з ефективних механізмів передбачення та вирішення конфліктів і суперечок, що виникають у цій сфері діяльності. Його конкретний зміст досліджує медична етика, яка відіграє особливо важливу роль у формуванні принципів, на яких базується етика медичних працівників [4].
Складовою частиною медичної етики є деонтологія — вчення про обов'язки медичних працівників.
Порушення норм моралі може призвести до ятрогенії - психогенного розладу, викликаного неправильними або необережними висловлюваннями або діями медичного персоналу.
Тому важливим принципом є дотримання основних деонтологічних правил – не завдавати шкоди іншим під час діагностики чи лікування.
Основою деонтології є адміністративно-регламенту¬ючі форми (накази, інструкції) норм поведінки медпраців¬ників, їх професійних обов'язків і організації лікувально-діагностичного процесу. Суть деонтології можна викласти такими словами: «До хворого треба ставитись так, як ти хотів би, щоб ставились до тебе» [6].
Інші роботи з даної категорії: