Зразок роботи
ВСТУП
Перехід України до ринкової економіки визначив нові умови для діяльності вітчизняних виробників будь-якої форми власності не тільки на внутрішньому, але і на зовнішньому ринках. Успіх окремих підприємств і галузей економіки цілком залежить від того, наскільки їхня продукція чи послуга відповідає стандартам якості.
При цьому дуже важливо враховувати прагнення України стати повноправним членом Європейського Союзу, що прийняв директиви, які містять обов`язкові для європейського ринку вимоги до безпеки і якості продукції. Умовою виконання директив є сертифікована система якості підприємства-виготовлювача.
Основна мета дисципліни «Метрологія, стандартизація, сертифікація, акредитація та управління якістю» - дати майбутнім фахівцям теоретичні основи і практичні рекомендації з організації планування якості продукції і послуг на підприємствах і в організаціях, ознайомити з новими методами і принципами стандартизації продукції і послуг, ознайомити з основними метрологічними методами одержання, обробки і нагромадження вимірювальної інформації, основними принципами і схемами сертифікації продукції і послуг; ознайомити студентів з основними вимогами до іспитових лабораторій і порядком їхньої акредитації.
Актуальною сьогодні є проблема розробки інтелектуальних датчиків і на їх базі систем автоматичного контролю, прогнозування та діагностики складних технологічних процесів та наукових досліджень.
Як наукова основа вимірювальних систем метрологія повинна забезпечувати надійність, достовірність і правильність вимірювальної інформації, а також законодавчо регламентувати єдність вимірювань у державі, єдність методів і одноманітність засобів контролю за технологічними процесами і продукцією. Метрологія, узагальнюючи практичний досвід вимірювань, регулює розвиток вимірювальної техніки та методів вимірювань.
Історія розвитку метрології висвітлювалась у багатьох дослідженнях, зібрані численні відомості про становлення цієї науки. Вагомий внесок у розвиток метрології своїми працями здійснили такі вчені, як Г.І. Вільд, Б.С. Якобі, А.Я. Купфер, B.C. Глухов, Д.І. Менделєєв, Н.Г. Єгоров, Л.В. За-луцький, В.В. Бойцов та ін.
За станом на 01.04.2006 р. в Україні створено 54 державних і 61 вторинний еталон одиниць вимірювань, в тому числі 5 державних первинних еталонів для відтворення 5 (із 7) основних одиниць вимірювань системи SI:
одиниць довжини, маси, температури, часу, сили світла.
Державні еталони України відтворюють одиниці вимірювань в усіх 12 видах вимірювань:
вимірювання геометричних величин – 3 еталони;
вимірювання механічних величин – 5 еталонів;
вимірювання параметрів потоку, витрати, рівня, об’єму речовин – 4 еталони;
вимірювання тиску, вакуумні вимірювання – 3 еталони;
вимірювання фізико-хімічного складу та властивостей речовин – 2 еталони;
температурні та теплофізичні вимірювання – 7 еталонів;
вимірювання часу і частоти – 1 еталон;
вимірювання електричних і магнітних величин – 8 еталонів;
радіоелектронні вимірювання – 6 еталонів;
вимірювання акустичних величин – 1 еталон;
оптико-фізичні вимірювання – 7 еталонів;
вимірювання іонізуючих випромінень та ядерних констант – 7 еталонів.
Державні еталони України експлуатуються в національному науковому метрологічному центрі – ННЦ “Інститут метрології”, державних наукових метрологічних центрах – ДП “Укрметртестстандарт”, ДП “НДІ Система”, а також ДП “Івано-Франківськстандартметрологія”.
ННЦ “Інститут метрології” – 45 державних еталони;
ДП “Укрметртестстандарт” – 7 державних еталонів;
ДП “НДІ Система” – 1 державний еталон;
ДП “Івано-Франківськстандартметрологія” – 1 державний еталон.
Аналіз вище наведеного матеріалу і зумовил вибір теми мого дипломного дослідження, а саме: «Дослідежння національних еталонів України».
Обєктом дипломного дослідження виступають національні еталони України.
Предметом дослідження виступає метрологія як наука, а саме
Мета дипломного дослідження полягаю у дослідженні еталонів які знаходяться на території України.
Виходячи з мети нашого дослідження перед нами постають наступні завдання:
1. Прослідити історію виникнення еталононів у світі та в України.
2. Охарактеризувати науку метрологію, як науку про вимірувальні системи та засоби.
3. Проаналізувати національні еталони України.
Дипломна робота складається зі: вступу, трьох розділів, висновків та списком використаних джерел.