Управління матеріально-технічними запасами підприємства ВАТ «Відрадний» (ID:1131144)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 2
РОЗДІЛ 1. ПОНЯТТЯ «МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ» 4
1.1.Суть и визначення терміну 4
1.2.Організація постачання виробничих підрозділів. Управління виробничими запасами 6
1.3. Зарубіжний досвід управління матеріально-технічними запасами 8
РОЗДІЛ 2. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПІДПРИЄМСТВА ВАТ „ВІДРАДНИЙ” 13
2.1. Відомості про підприємство 13
2.2. Аналітика економічних характеристик ВАТ «Відрадний» 15
РОЗДІЛ 3. СИСТЕМА МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПІДПРИЄМСТВА 25
3.1. Потреба в додаткових матеріалах 25
ВИСНОВКИ 34
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 36
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Складська система, яка є підрозділом логістичної підсистеми, відіграє вагому роль в єдиному функціонування цілісного механізму підприємства. Відзначається важливість логістики, насамперед з точки зору внутрішнього обороту матеріальних потоків, в тому числі в рамках виробничого процесу. Стадія підготовки продукту в стані напівфабрикату, постачання та складування матеріалів і комплектуючих для випуску продукції, всі дані процеси являють собою механізм діяльності підприємства, регульований персоналом і менеджерами, відповідальними за логістику складування і логістику запасів.
Для того щоб забезпечити підприємство (об'єднання) необхідними йому матеріалами відповідно до виявленої потреби, організується матеріально-технічне постачання підприємства. Його задача полягає у визначенні потреби підприємства в матеріалах і технічних ресурсах, вишукуванні можливостей покриття цієї потреби, організації збереження матеріалів і видачі їх у цехи, а також у проведенні контролю за правильним використанням матеріально-технічних ресурсів і сприяння в їхній економії..
Для безперебійного функціонування виробництва необхідно добре налагоджене матеріально-технічне забезпечення (МТЗ), яке на підприємствах здійснюється через органи матеріально-технічного постачання. Головним завданням органів постачання підприємства є своєчасне і оптимальне забезпечення виробництва необхідними матеріальними ресурсами відповідної комплектності і якості. Вирішуючи цю задачу, працівники органів постачання повинні вивчати і враховувати попит та пропозиція на всі споживані підприємством матеріальні ресурси, рівень і зміна цін на них і на послуги посередницьких організацій, вибирати найбільш економічну форму товароруху, оптимізувати запаси, знижувати транспортно-заготівельні і складські витрати.
В умовах ринку у підприємств виникає право вибору постачальника, а значить, і право закупівлі більш ефективних матеріальних ресурсів. Це змушує постачальницький персонал підприємства уважно вивчати якісні характеристики продукції, виготовленої різними постачальниками.
Сировина, матеріали, напівфабрикати, паливо та інші матеріальні цінності на заводах і фабриках зберігаються на складах. Склад, кількість і розміри останніх залежать від номенклатури й кількості споживаних матеріальних цінностей. На великих підприємствах кількість складів нерідко досягає декількох десятків.
Головним завданням органів постачання підприємства є своєчасне і оптимальне забезпечення виробництва необхідними матеріальними ресурсами відповідної комплектності і якості. У зв'язку з цим тема економічної і своєчасної закупівлі сировини, матеріалів і напівфабрикатів актуальна.
Мета роботи розкрити суть, структуру і функції процесу організації матеріально-технічного забезпечення як підприємства в цілому, так і підрозділів (цехів і ділянок) підприємства.
Предметом роботи є підприємство ВАТ «Відрадний».
Об’єктом вивчення є матеріально-технічне забезпечення підприємства.
Завдання роботи:
1. Дослідити сутність та види матеріально-технічного забезпечення підприємства.
2. Проаналізувати принципи та етапи формування та використання матеріально-технічного забезпечення підприємства.
3. Вивчити проблеми формування та використання матеріально-технічного забезпечення підприємства на підприємствах України.
4. Зробити аналіз формування та використання виробничої потужності конкрентного підприємства
5. Визначити місце підприємства на ринку, шляхи аналізу його матеріально-технічного забезпечення
6. Визначити шляхи оптимізації виробничих потужностей підприємства.
Інші роботи з даної категорії: