Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність проблеми. Гірничодобувний комплекс має важливе значення для економічного та соціального розвитку України. Наприклад, 20-25% надходжень до Державного бюджету України забезпечують гірничодобувні компанії, 45-50% експорту України складає мінеральна сировина. Однак функціонування гірничопромислового виробництва супроводжується величезними техногенними змінами навколишнього середовища, насамперед, в геологічному середовищі, що проявляється в активізації усіх геологічних процесів.
Суспільство має навчитись керувати процесами масштабного техногенного впливу гірничодобувного комплексу на довкілля на різних рівнях: держави, регіону, міста, галузі чи окремого підприємства. На жаль, відсутність такої системи в Україні значно звужує можливість органів державної влади і управління обирати адекватний інструментарій при здійсненні державного регулювання розвитку цих регіонів.
Для оцінки екологічного стану довкілля в гірничодобувних регіонах слід, перш за все, мати достовірну інформацію про зміну всіх екологічних показників, які несуть інформацію про стан рослинного та тваринного світу, земельних і водних ресурсів, атмосфери з кліматичними ресурсами і характеризують стан екосистем за певний період спостережень Отримання такої інформації про динаміку зміни кожного компонента екосистеми є досить важливою складовою в процесі прогнозування негативних змін та у прийнятті рішень для їх запобігання.
Вагомим внеском у дослідження цього питання стали праці таких вітчизняних вчених, як М. Білик, С. Голов, І. Карабаза Є. Мниха, М. Огійчук, М. Пушкар, В. Рудницького, П.Саблук, В. Сопко, І. Чаюн та інших, а також зарубіжних - А. Бакаева, Л. Ронштейна, В. Керімова, В. Чернова, Л. Котенко, Н. Чебанова, В. Сотнікова та інші. Проте до нині ряд принципових питань, зокрема питань, що стосуються організації обліку виробничих запасів залишаються дискусійними і потребують удосконалення на місцях в залежності від галузі виробництва та видів діяльності підприємства.
Обєктом мого дослідження виступає гірничодобувна промисловість.
Предметом законодавство України яке регулює гірничодобувну промисловість.
Метою мого дослідження є висвітлення основних тенденцій та галузевих особливостей гірничодобувної промисловості.
Згідно мети дослідження переді мною постають наступні завдання:
Проаналізувати наукову літературу;
Дослідити гірничодобувну промисловість як галузь, та оцінити її вплив на екологічний стан країни;
Виявити основні етапи покращення роботи гірничодобувних підприємств.
Структура роботи: курсова робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків, списку використаних джерел та додатків.