Зразок роботи
Київський маргариновий завод – це компактне підприємство, що знаходиться за адресою м. Київ, проспект Науки, 3. Форма власності: приватна. Організаційно-правова форма господарювання за КОПФГ: акціонерне товариство. Орган державного управління за КОДУ (підпорядкованість): міські, районні у містах ради та їх виконавчі органи. Посаду голови правління займає Яковишина Вікторія Анатоліївна. На даний момент на заводі працює 436 працівники (із них 105 інженерно-технічні працівники). Система менеджменту якості сертифікована згідно вимог стандартів ISO 9001:2008 та ISO 2200:2005.
Продукція випускається під торговою маркою «Олком». Для споживачів це добре відомий бренд, під яким продаються якісні продукти харчування. Для менеджерів і співробітників це захоплюючий бізнес і конкурентна боротьба, спосіб вирішення тих суспільно значущих завдань, які ставив перед собою творець ТМ «Олком», талановитий бізнесмен Олег Олексенко .
ПрАТ «Київський маргариновий завод» виробляє наступну продукцію: соуси (майонез, гірчиця), маргарини (столові, бутербродні), соняшникова олія (рафінована, дезодорована виморожена).
Потужність підприємства становить:
• 6000 т/місяць – ділянка рафінація жирів та олій;
• 600 т/місяць – бутильована соняшникова олія;
• 4500 т/місяць – виробництво маргаринів та жирів;
• 1000 т/місяць – виробництво майонезів.
Історія розвитку Київського маргаринового заводу розпочалася у 1949 році. У 1999 році була заснована сучасна компанія, відбулася реорганізація в акціонерне товариство. У 2000 році підприємство розпочало випуск продукції під брендом «Олком». У 2005 році введено додаткові потужності з дезодорації олії. У 2006 році було збільшено потужності з виробництва фасованих маргаринів. У 2007 – модернізована майонезна лінія. Введення в експлуатацію лінії з фасування соняшникової олії в ПЕТ-пляшки відбулося у 2008 році, а у 2009 - запущений в реалізацію проект з фасування соняшникової олії марки Д для дитячого і дієтичного харчування. У цьому ж році випущений майонез під ТМ «Смачно як завжди». У 2010 році розпочалося виробництво високоолеїнової соняшникової олії. Введення в експлуатацію лінії по фасуванню майонезу в упаковку дой-пак відбулося у 2012 році, а у 2013 році випущена нова інноваційна лінійка майонезів під ТМ «Style», бутербродний маргарин «Халварин». Київський маргариновий завод в період з 1998 року по сьогоднішній день отримав понад 60 нагород.
Споживачами продукції Київського маргаринового заводу є торговельні мережі різних форматів, невеликі магазини роздрібної торгівлі, підприємства кондитерської промисловості, виробники борошняних кондитерських та хлібобулочних виробів, підприємства молочної промисловості, виробники морозива та виробники рибних консервів. Продукція «Київського маргаринового заводу» реалізується у всіх великих містах, а також в малих містах та сільських населених пунктах. Найбільший попит на готову продукцію є у місті Києві.
ПрАТ «Київський маргариновий завод» експортує продукцію, яку він виробляє, у ряд країн: Алжир, Грузію, Італію, Туреччину, Єгипет. Підприємство імпортує товари з Бельгії, Данії, Німеччини, Індонезії, Малайзії, Нідерландів [20].
...
РОЗДІЛ 7. Допоміжні виробництва. Допоміжні цехи та механічні майстерні підприємста
7.1. Холодопостачання
Споживачі холоду на Київському маргариновому заводі розміщені у головному виробничому та допоміжних корпусах:
- вотатори ліній виробництва маргарину "Джонсон", "Альфа-Лаваль", які працюють по системі безпосереднього випаровування аміаку з температурами 18…20оС;
- технологічне обладнання для охолодження та зберігання молока, яке споживає льодяну воду з температурою 2оС;
- комори-холодильники для зберігання маргарину з температурою 4…10оС у головному та допоміжних корпусах, які обладнані ротовими батареями та повітряохолоджувачами.
Холодильна станція розміщена у окремому одноповерховому будинку в єдиній конторі з повітряною компресорною та відокремлена від неї протипожежною сіткою. Холодильні машини, компресорні агенти та бак води розміщені у єдиній залі. Для холодопостачання вотаторів по безсмоковій схемі з безпосереднім випаренням аміаку прийнято чотири компресорних агенти, що працюють трьома групами захисних вертикальних рівнів, що об’єднані попарно для почергового витіснення аміаку при їх заповнені. Для конденсації парів аміаку після компресорних агрегатів передбачено два кожухотрубних конденсатори.
Усе обладнання станції має припустимий рівень шумових характеристик. Станція має комплекти протигазів КДІ, ізолюючі апарати АСВ. Протигази зберігаються в машинній філії на вході і виході та зовні. У начальника станції зберігаються захисні костюми та спецодяг.
Холодильним агентом служить аміак, що циркулює у замкнутому герметичному обсязі, що складається із апаратів та систем трубопроводів. Вода для потреб холодильної системи поступає із системи обертового водопостачання, розміщеного на даху станції. Небезпеки для довкіля від стоків станції до каналізації не існує [7].
7.2 Теплопостачання
Середня температура опалювального періоду Т=-1,1оС, тривалість якого залежить від температури навколишнього середовища. У всіх будівлях та спорудах передбачене центральне опалення. Температура повітря в холодний період року Т=16оС. Теплоносій систем опалення – вода Т=150-170оС від котельні розташованої на заводському майданчику. У виробничому приміщені запроектована паливно-витяжна механічна та природна вентиляції, що розраховані на видалення надмірного тепла для технологічного обладнання, а також від сонячної радіації, для забезпечення метеорологічних та санітарно-гігієнічних умов в робочій зоні.
Вентиляція приміщення аміачної холодильної установки вирішується за рахунок проливно-витяжної вентиляції з подачею повітря в робочу зону та витягування з верхньої та нижньої зони. Вентиляція передбачається в робочій зоні. Холодильна станція потребує 3648 м3 води при температурі -22оС. При цьому витрати тепла на опалення 61500 Вт, на вентиляцію 85000 Вт з потужністю двигунів 11,55 кВт.
По техніці безпеки передбачається, що трубопроводи теплопостачання калориферів ізолюються. Нагрівальні прилади у приміщеннях охолоджуються захисними стінками. Ширина проходів забезпечує можливість обслуговування обладнання.
7.3. Енергопостачання
Енергозабезпечення заводу здійснюється від двох підстанцій: Бастіонної і Московської, де встановлений розподільний пункт РП 384. Від міських підстанцій електроенергія поступає на заводські трансформаторні підстанції. Споживання електроенергії в місяць 650-720 тис кВт. На заводі встановлені лічильники трьохзонного тарифу АВВ....