Зразок роботи
Зміст
Вступ 3
1. Теоретичні основи обліку готової продукції 6
1.1. Сутність, порядок визнання та оцінка готової продукції 6
1.2. Нормативно-правове регулювання обліку готової продукції 11
1.3. Організаційно-економічна характеристика підприємства ТОВ 14
2. Облік готової продукції (робіт, послуг) 19
2.1. Облікова політика підприємства щодо обліку готової продукції 19
2.2. Синтетичний та аналітичний облік готової продукції 26
2.3. Облік готової продукції з використанням програмного
забезпечення 1:С Підприємство, версія 8.8 39
Висновки та пропозиції 47
Список використаних джерел 50
Додатки
54
Вступ
Нові економічні відносини проникають у всі сфери господарської діяльності підприємств України. Відбувається інтенсивний перехід діяльності економічних суб’єктів на ринкові відносини, в цих умовах у підприємств виникає необхідність активніше використовувати бухгалтерський облік та аналіз готової продукції, щоб контролювати та удосконалювати свою роботу. Ринкові відносини, які склалися, об’єктивно вимагають зміни бухгалтерського обліку та аналізу готової продукції, наблизив його максимально до міжнародних стандартів.
Для нормального функціонування будь-якої ланки ринкової економіки конче потрібно, щоб учасники, приймаючи рішення, мали правдиву та об'єктивну інформацію про майно, грошовий та фінансовий стан, результати роботи - прибутки, доходи чи збитки, а також про особливості їх досягнення (на підставі попередніх даних) як на своєму підприємстві, так і в партнерів. Таку інформацію надає лише система бухгалтерського обліку. Сфера застосування бухгалтерського обліку - підприємства, організації, установи виробничої, комерційної, кредитно-банківської та інших видів діяльності, а через узагальнення даних бух-галтерського обліку та звітності - ті чи інші галузі, економіка окремих країн, світова економіка в цілому.
Система обліку надає право підприємствам розробляти свою облікову політику, самостійно визначати конкретні методики, форми, техніку і технологію ведення та організації бухгалтерського обліку, виходячи з конкретних умов господарювання.
Актуальність даної теми зумовлюється тим, що приймаючи рішення про створення готової продукції, потрібно щоб витрати на її виробництво були мінімальними та не виникав дефіцит, який порушує ритмічний хід виробництва і продажу продукції.
Зменшення ж питомої ваги вкладення активів у готову продукції
може бути симптомом дефіциту коштів, що може призвести в майбутньому
до звуження фронту робіт, недозавантаження виробничих потужностей, порушення технологічного режиму, падіння обсягів виробництва та реалізації продукції, погіршення її якості.
Підприємство повинно завжди виготовляти достатню кількість готової продукції, яка б дозволяла виконувати договірні обов'язки і замовлення точно в строк. Звичайно це завдання вирішується за допомогою управління готовою продукцією.
З ростом обсягів виробництва в Україні виникає необхідність відображати господарські операції з випуску готової продукції та її реалізації, використовуючи різні підходи. Бухгалтерський облік процесу виробництва залежить від конкретних умов, властивостей i характеру технології та організації виробництва i визначається індивідуальними особливостями. Інколи виготовлення одного продукту різними технологічними прийомами вимагає різної системи групування статей витрат собівартості.
Метою роботи є дослідження організації та методики обліку готової продукції. Для виконання цієї мети необхідно вирішити наступні завдання:
- визначити економічну сутність готової продукції;
- вивчити законодавчі та нормативні документи з обліку готової продукції на підприємств;
- дослідити організацію та методологію обліку готової продукції на підприємстві;
- надати пропозиції щодо вдосконалення обліку готової продукції.
Об'єктом дослідження є комплекс теоретичних і практичних питань бухгалтерського обліку готової продукції на підприємстві.
Суб'єктом дослідження є комплекс теоретичних і практичних питань бухгалтерського облік готової продукції на підприємстві ТОВ «Протос».
В розвиток методології з питань обліку готової продукції підприємства зробили вагомий внесок праці: І.А. Басманова, І.О. Белебехи, О.С. Бородкина, Б.І. Валуєва, М.В.Кужельного, А.М.Кузьмінського, В.Ф.Палія, П.Т.Саблука, В.В.Сопко, А.М.Фабричнова, М.Г.Чумаченка, С.А.Щенкова та інших.
Інформаційною базою дослідження стали закони та інші урядові нормативні документи з питань економічної політики, положення (стандарти) бухгалтерського обліку, статистичні матеріали, планова та звітна інформація підприємства. В процесі використовувались роботи вчених економістів з питань обліку готової продукції підприємства, матеріали науково-практичних конференцій та семінарів.
В роботі використані загальнонаукові методи дослідження: аналіз, синтез, зіставлення, узагальнення, порівняння.
Основним принципом проведеного дослідження є системний підхід до узагальнення економічної інформації у відповідності з поставленими завданнями.
///
Додаток В
Постачальник ТОВ «Протос»
ЄДРПОУ 34187002, тел.
Р/р 2600365145 в Подільське від. УСБ МФО 322078
ІПН 254108523214, номер свідоцтва 24326548
Адреса м. Київ, вул. Святошинська, 28
Одержувач ВАТ "Крона"
тел. 444-44-44
Платник той самий
Рахунок-фактура № СФ-0000001
від 25 Жовтня 2015 р.
№ Назва Од. Кількість Ціна без ПДВ Сума без ПДВ
1 Костюм чоловичий шт 250 450,00 112500,00
Разом без ПДВ: 112500,00
ПДВ: 22500,00
Всього з ПДВ: 135000,00
Всього на суму:
Сто тридцять п’ять тисяч гривень 00 копійок
ПДВ: 22500,00 грн.
Виписав(ла):
Рахунок дійсний до сплати до 27.10.15