Правове регулювання та підстави застосування поліцейських заходів. (ID:225023)
Зміст
П Л А Н
В С Т У П 2
1. Вимоги до поліцейського заходу 4
2. Характеристика превентивних поліцейських заходів 6
3. Підстави та порядок застосування поліцейських заходів примусу 27
В И С Н О В К И 31
Список використаної літератури: 32
Зразок роботи
В С Т У П
Актуальність теми полягає в тому, що проблемам забезпечення прав і свобод людини і громадянина в усі часи приділялося багато уваги як на Національному так і на міжнародному рівнях. Міжнародна спільнота вимагає від держав захищати права і свободи та сприяти їх відновленню у разі їх порушення. Права людини перебувають у площині взаємин людини і держави та можуть бути обмежені тільки спеціально уповноваженими на те органами держави та лише у випадках відповідності до закону. Такими повноваженнями наразі наділена Національна поліція України в рамках застосування поліцейських заходів.
Завданнями Національної поліції на сучасному етапі реформування держави взагалі та її правоохоронної системи зокрема є надання поліцейських послуг у сферах: забезпечення публічної безпеки і порядку; охорони прав і свобод людини, а також інтересів суспільства і держави; протидії злочинності; надання в межах, визначених законом, послуг з допомоги особам, які з особистих, економічних, соціальних причин або внаслідок надзвичайних ситуацій потребують такої допомоги.
Поліцейський захід – це дія або комплекс дій превентивного або примусового характеру, що обмежує певні права і свободи людини та застосовується поліцейськими відповідно до закону про забезпечення використання покладених на поліцію повноважень.
Слід зауважити, що поліцейський захід застосовується виключно для виконання повноважень поліції і має бути законним, необхідним, пропорційним і ефективним. Поліцейські заходи використовують у публічному управлінні для охорони суспільних відносин, що виникають у окремих сферах публічної діяльності, а механізм правового регулювання застосування поліцейських заходів встановлює підстави й порядок застосування відповідних превентивних або примусових заходів. Порядок застосування превентивних та примусових заходів здебільшого регулюють норми адміністративного права, що включають норми законодавства або адміністративно-правові норми актів виконавчих органів.
До видів поліцейських заходів можна віднести: превентивні поліцейські заходи, поліцейські заходи примусу та заходи забезпечення провадження у справах про адміністративні правопорушення, що закріплені статтею 260 Кодексу про адміністративні правопорушення.
Об'єктом роботи виступають суспільні відносини у сфері управління, які виникають у зв'язку із адміністративною діяльністю поліції щодо забезпечення правових гарантій законності.
Предметом роботи вивчення стали правові норми, які безпосередньо визначають правове регулювання та підстави застосування поліцейських заходів.
Інші роботи з даної категорії: