Організація як об’єкт управління (ID:293930)
Зміст
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-ПОНЯТІЙНИЙ АСПЕКТ ОРГАНІЗАЦІЇ ЯК ОБ’ЄКТУ УПРАВЛІННЯ 5
1.1. Поняття організації як об’єкту управління 5
1.2. Еволюція досліджень організації як об’єкту управління 7
1.3. Моделі організації як об’єкту управління та її значення 12
РОЗДІЛ 2. ДОСЛІДЖЕННЯ СУЧАСНОГО СТАНУ ОРГАНІЗАЦІЇ ЯК ОБ’ЄКТУ УПРАВЛІННЯ НА ПАТ «МИРОНІВСЬКИЙ ХЛІБПРОДУКТ» 15
2.1. Загальні відомості про діяльність підприємства 15
2.2. Фінансово-економічний аналіз діяльності ПАТ «Миронівський хлібпродукт» 18
2.3. Аналіз організації як функції управління на ПАТ «Миронівський хлібпродукт» 24
РОЗДІЛ 3. ПРОБЛЕМИ ТА ШЛЯХИ ЇХ ВИРІШЕННЯ В ОРГАНІЗАЦІЇ ЯК ОБ’ЄКТІ УПРАВЛІННЯ 29
3.1. Проблематика організації як об’єкту управління 29
3.2. Пропозиції щодо покращення оранізації як об’єкту управління 32
ВИСНОВОК 35
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 37
Зразок роботи
Об’єктом дослідження є організація як об’єкт управління.
Предметом дослідження ПАТ «Миронівський хлібпродукт».
Робота виконана шляхом поєднання методів класичної економічної теорії, соціальної економіки та неоінституціоналізму. Здобули використання традиційні методи формальної логіки: метод аналізу - у виявленні складових організації; метод синтезу - у виявленні функціональних особливостей організації.
Використано методи наукового пізнання: історичний - для здобуття інформації про дослідження організації як об’єкту управління в різних школах економічної теорії.
Курсова робота складається із вступу, трьох розділів, висновків, списку використаної літератури (30 найменувань). Роботу викладено на 39 сторінках, з них – 34 сторінки основного тексту. Робота містить 10 рисунків, 3 таблиці.
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-ПОНЯТІЙНИЙ АСПЕКТ ОРГАНІЗАЦІЇ ЯК ОБ’ЄКТУ УПРАВЛІННЯ
1.1. Поняття організації як об’єкту управління
Управління не може відбуватись без наявності організації. Що ж являє собою організація і для чого нею потрібно управляти?
Американським науковцем Ч. Барнардом було дане наступне трактування організації: «Організація - це група людей, діяльність яких свідомо координується для досягнення спільної мети або цілей». Тобто, організації формуються людьми з метою досягнення важливої суспільної мети. При наявності однієї мети така організація є простою, а за наявності двох і більше цілей - складною. Відтак, організацією являється група людей, діяльність яких свідомо узгоджується і координується для досягнення поставленої спільної мети.
До вимог, що ставляться перед організацією, зокрема належать:
- наявність не менше двох людей, які відносять себе до цієї організованої групи;
- наявність спільної мети;
- наявність спільної діяльності членів групи для досягнення загальної мети або цілей [12, c.189].
Державу слід розглядати як складну організацію, яка володіє складним набором взаємопов'язаних цілей і ознак. Загальними характеристиками організації являються: ресурси, залежність від зовнішнього середовища, розподіл праці (вертикальний, горизонтальний, спеціалізація праці).
З погляду методології, дослідження організації являється впорядкованою взаємодією підсистем та елементів у межах цілісної системи. Тобто, будь-яку організацію можна розглядати як цілісну систему.
Системою являється цілісність сукупності взаємопов'язаних і взаємозалежних частин та елементів, якими робиться свій конкретний внесок у характеристику цілого. Системи можуть бути закриті і відкриті. Закрита система - це система, що має жорсткі фіксовані межі з навколишнім середовищем. Відкрита система - це система, що має проникні і рухомі межі із зовнішнім середовищем. Відкриті системи різною мірою залежні від зовнішнього середовища і його впливу. Звичайно, всі організації є відкритими системами.
Інші роботи з даної категорії: