Зразок роботи
Проблему ветеринарно-санітарної експертизи на ринках в Україні досліджували та продовжують досліджувати багато науковців, а саме Боровко М.Ф.[1], Вербицький П.І.[2], Вікович О.В.[3], Власенко В.В.[4], Гамідуллаєв С.М.[5], Гамов В.К.[6], Дубцов Г.Г.[7], Ємченко І.В.[8], Житенко П.В.[9], Жіряєва Є.В.[10], Клименко М.М.[15], Коваль О.А.[16], Кунаків А.А. [17]та ін. У своїх працях вони змістовно розглядають найважливіші проблеми ветеринарно-санітарної експертизи на ринках в сучасних умовах. При цьому найбільша увага приділяється вивченню основних чинників, що впливають на якість та достовірність проведених експертиз.
Однак, незважаючи на наявність значної кількості наукових досліджень з цієї теми, потребують подальшого вирішення деякі недоліки даної сфери та порушення практичного втілення експертиз.
Методологічна основа курсової роботи заключається в систематизації загальнонаукової і спеціальної методики пізнання. В ході вивчення проблематики були використані визначені методи наукового пізнання, зокрема: діалектичний метод для формулювання вихідних понять відносно ветеринарно-санітарної експертизи на ринках; історико-правовий метод для вивчення зародження, особливостей формування та регулювання ветеринарно-санітарної експертизи на ринках; метод синтезу та аналізу у загальному дослідженні результатів сучасної науки на поняття та особливі характеристики ветеринарно-санітарної експертизи на ринках; порівняльно-правовий метод у вивченні правової бази та нормативних актів у сфері державного регулювання ветеринарно-санітарної експертизи на ринках; cиcтeмнo-функціoнальний – для дослідження особливостей проведення ветеринарно-санітарної експертизи на ринках.
Інформаційна основа даної курсової роботи складається із законодавчих та нормативно-правових актів Верховної Ради України, монографічної та періодичної інформації, даних науково-практичних конференцій.
Курсова робота складається з вступу, п’яти розділів, висновку, списку використаних джерел. Курсова робота виконана в обсязі 42 сторінки. З них – 36 основного тексту.
При написанні курсової роботи було використано 29 основних джерел, переважно наукового, науково-методичного, періодичного характеру.
Розділ 1. Організація роботи у державній лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи на ринку
Ветеринарно-санітарна експертиза - це комплекс діагностичних і спеціальних досліджень з метою оцінки якості і безпечності сировини тваринного і рослинного походження, харчових продуктів, що призначаються для харчування людей, переробки і годівлі тварин.
Основним завданням ветеринарно-санітарної експертизи є запобігання інфекційним та інвазійним хворобам людей, характерних для тварин, збудники яких передаються через харчові продукти, кормові та технічні продукти тваринного та рослинного походження [1, с. 233].
Їх проводить регіональна служба державного ветеринарного контролю на державному кордоні та транспорті державного ветеринарного контролю відповідно до чинного законодавства України. Ветеринарно-санітарну експертизу проводять з метою:
- виявлення і запобігання розповсюдженню хвороб, визначених відповідними нормативними документами і для виявлення яких застосовують вірусологічні, бактеріологічні, серологічні, гістологічні, паразитологічні, радіологічні лабораторно-діагностичні дослідження;
- запобігання появі нових хвороб, небезпечних для людей і тварин;
- захисту населення від вживання продуктів, які можуть бути шкідливими внаслідок щеплення тварин вакцинами від ящуру, а також тих, що лікувалися від сибірки, лікування тварин антибіотиками з лікувальною і профілактичною метою, застосування гормональних препаратів для прискорення росту;
- виявлення постраждалих віл поширених заразних і незаразних хвороб;
- гарантування безпечності сировини і продуктів харчування тваринного походження;
- захисту території України від занесення інфекційних, інвазійних хвороб з іноземних держав [9, с. 155].