ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКСПОРТУ І ІМПОРТУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ СОЮЗІ (ID:413014)
Зміст
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПОЛІТИКИ ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ У ГАЛУЗІ СІЛЬСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА 6
1.1. Особливості аграрного законодавства держав Європейського союзу 6
1.2. Безпека харчових продуктів як ключовий принцип розвитку ринку сільського господарства у Європейському Союзі 17
РОЗДІЛ 2. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ ЕКСПОРТУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ СОЮЗІ 30
2.1. Регламент ради ЄС, що встановлює спільні правила експорту як фундаментальний правовий акт у сфері регулювання експорту сільськогосподарської продукції 30
2.2. Заходи підтримки експорту в країнах Європейського Союзу 37
РОЗДІЛ 3.ОСОБЛИВОСТІ ПРАВОВОГО РЕГУЛЮВАННЯ ІМПОРТУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ СОЮЗІ 45
3.1. Основні вимоги до сільськогосподарської продукції, призначеної для імпорту в ЄС 45
3.2. Інструменти впливу на імпорт сільськогосподарської продукції до ЄС 53
3.3. Особливості імпорту сільськогосподарської продукції з третіх країн в Європейський Союз 60
РОЗДІЛ 4. ЄВРОПЕЙСЬКИЙ СОЮЗ ТА УКРАЇНА: ПЕРСПЕКТИВИ СПІВПРАЦІ НА РИНКУ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОЇ ПРОДУКЦІЇ ПІСЛЯ ПІДПИСАННЯ УГОДИ ПРО АСОЦІАЦІЮ 67
ВИСНОВОК 76
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 84
Звертайтесь. ел.пошта irenka@i.ua
Fb https://www.facebook.com/profile.php?id=100017248744751
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми дослідження. Сучасні тенденції міжнародних економічних відносин характеризуються досить стабільним розширенням економічних зв'язків, що виявляється передусім у збільшенні зовнішньоторговельного обороту. Розширення виробничої спеціалізації держав в умовах глобалізації економічних процесів призводить до збільшення обсягу міжнародної торгівлі не лише в абсолютних, але й у відносних розмірах. Значна частка ВВП різних держав спрямовується для реалізації на зовнішніх ринках.
Розвиток зовнішньої торгівлі неминуче супроводжується посиленням її впливу на всю економічну структуру національної економіки, вона все відчутніше визначає характер і темпи економічного зростання, процеси накопичення, інвестиційну активність, функціонування валютно-фінансової системи. Значення зовнішньоторговельних зв'язків полягає в тому, що вони дозволяють збалансувати економічний і соціальний розвиток країни, є ефективним засобом досягнення пропорційності і збалансованості економіки. Багато країн зацікавлено в розвитку зовнішньоекономічних зв'язків внаслідок нерівномірності розміщення в світі факторів виробництва.
Ринок сільськогосподарської продукції займає особливе місце в структурі економіки кожної країни, є одним із показників ефективності функціонування аграрного сектора в цілому. До тепер залишаються нерозв’язаними завдання, пов’язані зі створенням таких умов реалізації сільськогосподарської продукції, які б забезпечили задоволення інтересів споживачів та продавців даного ринку.
В сучасних умовах зближення України та Європейського Союзу (далі – ЄС) все більшої актуальності набувають питання, пов’язані з вивченням можливостей товарообміну сільськогосподарською продукцією між Співтовариством та нашою державою. Співпраця з країнами ЄС вимагає роботи за правилами Європейського Союзу, технічного переоснащення виробництва, відповідність його європейським стандартам. Над цими викликами мають спільно працювати держава, в частині законодавства і регламентації, та бізнес, в сфері імплементації та реального переоснащення виробництва. Саме цим і пояснюється актуальність вивчення досвіду ЄС у сфері правового регулювання експорту та імпорту сільськогосподарської продукції.
Мета і завдання дослідження. Метою дослідження є визначення особливостей правового регулювання експорту та імпорту сільськогосподарської продукції в ЄС. Для досягнення поставленої мети потрібно розв‘язати такі завдання:
- дослідити особливості аграрного законодавства держав Європейського Союзу;
- описати безпеку харчових продуктів як ключовий принцип розвитку ринку сільського господарства у Європейському Союзі;
- дати характеристику Регламенту ради ЄС, що встановлює спільні правила експорту як фундаментального правового акту у сфері регулювання експорту сільськогосподарської продукції;
- сформулювати заходи підтримки експорту в країнах Європейського Союзу;
Інші роботи з даної категорії: