Зразок роботи
Функції держави на будь-якому етапі розвитку є одним із важливих та дискусійних питань у теорії держави та права. Це зумовлено тим, що у функціях виявляється сутність держави, її соціальне призначення, тому дослідження функцій виступає передумовою пізнання основного і визначального у державі.
Функції держави характеризують її стійку предметно-практичну діяльність в середині держави і на міжнародній арені. Для держави така діяльність визначається як життєво необхідна в силу соціальних, політичних, економічних та інших причин. Невиконання нею тієї чи іншої функції породжує негативні наслідки як для суспільства, так і для самої держави.
Функції держави визначають структуру її діяльності, тобто засоби та закономірності організації елементів держави як складної за будовою системи. Іншими словами, структура державної діяльності визначається системою тих суспільних відносин, на які держава впливає, а тому її неможливо характеризувати окремо від системи регулювання суспільних відносин.
Питання про функції держави на будь-якому етапі розвитку є одне з найважливіших в загальній теорії держави. Це обумовлено, по-перше, тим, що у функціях має місце прояв суті держави, її соціальне призначення. Тому пізнання функцій слугує передумовою пізнання головних і визначаючих аспектах діяльності держави. По-друге, функції держави визначають її структуру. Іншими словами, структура державної діяльності визначається системою тих суспільних відносин, на які держава здійснює необхідний вплив, й її неможливо характеризувати у відриві від системи суспільних відносин, що регулюються державою. Зміни функцій, без сумніву, ведуть до змін структури.
На сьогодні держава є важливим базовим інститутом політичної системи суспільства, її владно-насильницький характер закономірно випливає з її походження та соціальне призначення в умовах соціально неоднорідного суспільства. Акумулюючи свої владні повноваження, держава соціально-політично інтегрує все суспільство. В умовах глобалізації державам все складніше контролювати та спрямовувати інтернаціональні економічні, культурні, інформаційні зв'язки. Влада національної держави піддається ерозії при їх включенні у наднаціональні об'єднання і можна констатувати певну передачу частини державного суверенітету.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. В процесі дослідження форми держави. Проблеми удосконалення форми Української держави були використані праці: В.В. Балытников , С.К. Бостан, К.Г. Волинка, Б. Б. Глотов, В.Л. Каганский , В.О. Котюк, М.В. Кравчук, В.В. Лісничий, Н.А. Михалева, В.В. Міщук, О. А. Оніщенко, В.В. Сухонос, В. С. Тацій.
Мета курсової роботи полягає у висвітленні поняття форми та методи здійснення функцій держави.
Відповідно до мети нами було поставлено і виконано такі задачі:
-визначити поняття держави та її ознаки;
-охарактеризувати поняття функцій держави;
-навести класифікацію функцій держави;
-розглянути форми здійснення функцій держави;
-ознайомитися з методами здійснення функцій держави;
-проаналізувати форми реалізації функцій держави щодо забезпечення, захисту прав та свобод людини і громадянина;
-визначити правові проблеми дослідження соціальної функції в системі функцій.
Об’єктом дослідження є форми та методи держави.
Предметом дослідження є форми та методи здійснення функцій держави.
Новизна курсової роботи полягає в розкритті поняття державний устрій та його форми, що надало можливість сформулювати та обґрунтувати низку концептуальних положень, висновків, які зумовлюють наукову новизну даного дослідження.
Практичне значення дослідження може бути використане у науково-дослідній сфері, у правотворчій діяльності, у право виховній роботі, у навчальному процесі.
Методологічну основу курсової роботи складають такі методи наукового дослідження як літературний, порівняльний, метод аналізу та синтезу, узагальнення.