Зразок роботи
Проведені в Україні соціально-економічні перетворення спрямовані на формування соціально орієнтованої ринкової економіки. У числі пріоритетних цілей у цій галузі можна назвати забезпечення права людини на гідну працю, підвищення якості життя працівників та їх сімей на основі зростання ефективності вітчизняної економіки. Для реалізації названих цілей в сфері управління персоналом організацій необхідно забезпечити посилення мотивації трудової діяльності на основі формування та розвитку системи інструментів, що спонукають сучасного працівника до ефективної, високопродуктивної праці.
Тому сьогодні все більш актуальною стає необхідність формування такої системи мотивації трудової діяльності, яка б сприяла збалансованому розвитку як базових, економічних, так і вищих потреб людини.
В основі курсового дослідження лежить аналіз великого числа робіт вітчизняних і зарубіжних дослідників: Армстронг М.[1], Балабанова Л.В.[2], Баранов В.В.[3], Богацька Н.М.[4], Божок Н.О.[5], Вайсбурд В.А.[6], Вечеря С.В.[7], Волин Н.С.[8], Грішнова О.А.[9], Григорьєва О.В.[10], Гущина І.А.[11], Дубяга Г.М.[12], Дьолог Т.І. [13], Злубко С.М.[16], Іляш О.І. [17]та інші.
Актуальність і об’єктивна необхідність системного дослідження та комплексного вирішення теоретичних, методологічних і прикладних проблем мотивації трудової діяльності персоналу вітчизняних організацій визначили вибір теми курсового дослідження, його мету, завдання, що мають важливе теоретичне і практичне значення.
Метою курсового дослідження є розробка теоретико-методологічних і методичних основ дослідження сучасних проблем підвищення мотивації праці персоналу.
Для досягнення зазначеної мети у курсовій роботі поставлено такі завдання:
розглянути теоретико-методологічні основи мотивації персоналу на підприємстві;
проаналізувати сучасний стан мотивації персоналу на «Аграна фрут Україна»;
обґрунтувати основні проблеми мотивації праці і запропонувати шляхи їх вирішення на «Аграна фрут Україна»;
-зробити висновки.
Об’єктом дослідження є процес мотивації трудової діяльності персоналу "Аграна Фрут Україна".
Предметом роботи є наукові підходи та методи дослідження формування, управління та оцінки ефективності системи мотивації персоналу організації, зміст і характеристика елементів даної системи.
Методологічною основою дослідження є загально філософські принципи системно-діяльнісного, порівняльно-історичного, процесного, структурного, діалектичного підходів до вивчення мотивації персоналу як багатоаспектного явища сучасної економічної дійсності. Для обґрунтування положень, висунутих в курсовому дослідженні, були використані як загальнонаукові методи системного аналізу та синтезу, так і методи ситуаційного, економіко-математичного, статистичного та соціологічного аналізу.
Структура роботи зумовлена метою і завданнями дослідження, складається зі вступу, трьох розділів, що мають вісім підрозділів, висновків, списку використаних джерел (32 найменування), додатків. Дана курсова робота включає 8 рисунків, 4 таблиці, 2 додатки. Загальний обсяг роботи – 49 сторінки, з яких 40 – основний текст.
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИКО-МЕТОДОЛОГІЧНІ ОСНОВИ МОТИВАЦІЇ ПЕРСОНАЛУ НА ПІДПРИЄМСТВІ
1.1. Сучасні концепції мотивацiї персоналу
Проведені в Україні соціально-економічні перетворення спрямовані на формування соціально орієнтованої ринкової економіки. У ряді пріоритетних задач у даній сфері доцільно навести забезпечення права людини на гідну працю, поліпшення якості життя працівників та їх сімей на підгрунті підвищення результативності вітчизняної економіки. Для реалізування наведених задач в сфері управління п