Зразок роботи
ВСТУП
Живучи в державі, кожна особа будучи громадянином, повинна діяти свідомо, тобто враховувати наслідки, які настають у результаті вчинення певних дій. Та не завжди люди діють відповідно до норми, які встановлюються і охороняються державою.
Відповідно недотримання і порушення норм права здійснюється внаслідок протиправної поведінки.
Насамперед, слід зазначити, що протиправна поведінка здійснюється у сфері права, але на відміну від правомірної (яка відповідає нормам закону), вона є не формою свободи, а формою несвободи чи свавілля.
Протиправна поведінка, оскільки вона має антиправову природу, входить до механізму правового регулювання тільки як юридичний факт, тобто як конкретна обставина, що є однією з причин виникнення охоронних правовідносин.
На мою думку, актуальність цією теми полягає в тому, що правопорушення це явище, яке стало поширеним особливо в наш час, і щоб запобігти його негативних наслідків на суспільство потрібно досліджувати причини виникнення правопорушень та запобігати їм.
З точки зору теорії фактів протиправна поведінка належить до суспільно шкідливих (небезпечних) життєвих обставин. Їх шкідливість виявляється у тому, що вони спроможні здійснити такі зміни, які не відповідають соціальному процесу, нормальним умовам існування людини та суспільства.
Шкідливість протиправної поведінки полягає у тому, що одне правопорушення негативно впливає на велику кількість зв'язків між людьми, воно вносить зміни у спілкування, а також заподіює відповідні збитки суспільству чи людям.
Можна сказати, що кожне правопорушення є конкретним, оскільки його чинність суб'єкт у певний час, у певному місці. Слід зазначити, що правопорушення посилюють не на закон, а на ті умови, які породили цей закон, на ті класові інтереси, які знайшли в ньому своє вираження, на ті суспільні відносини, які закріплюються і охороняються ним (правопорядок).
Тому метою цієї роботи є дослідження правопорушення, розкриття основних причин їх виникнення та надання характеристики їх складу та видам. Також метою данного дослідження є аналіз напрямків та стану боротьби із злочинністю в Україні на сучасному стані.
Виходячи із мети завданнями дослідження є :
1. Надання визначення поняттю «правопорушення» і його ознаки.
2. Висвітлення та розкриття складу правопорушення та виокремлення їх видів
3. Аналіз причин і стану правопорушень в Україні та характеристика основних напрямків профілактики правопорушень.
Предметом дослідження виступає правопорушення з нею як соціальне явище.
Об’єктом дослідження є головні напрямки профілактики правопорушення на сучасному етапі розвитку держа