Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. В останні роки активно досліджується ономастична наука. Це спричинено тим, що у мові з’являються чимало нових власних назв, тому мовознавці почали вивчати їх. У лінгвістичній науці ономастикою займаються О. Суперенська, Т. Торчинський та інші. Варто зауважити, що зараз активно досліджується використання онімів у художній літературі. Це питання вивчає Т. Крупньова, О. Петренко, М. Карпенко та інші.
Михайло Коцюбинький – це один із найвідоміших письменників України. Його творчість вплинула не тільки на літературу, а й на кінематографію. Це пов’язано з тим, що на основі його творів знімали фільми, зокрема «Тіні забутих предків», який є шедевром світового рівня. Чимало літературознавців досліджували його творчість, наприклад, В. Агеєва, Л. Зіневич. Активно вивчали твори Михайла Коцюбинського і мовознавці, зокрема, Б. Коваленко. Однак дослідження топонімів у повістях Михайла Коцюбинського мало вивчене, що і зумовлює актуальність курсової роботи.
Мета роботи полягає у цілісному і системному вивченні топонімів у великих прозових творах Михайла Коцюбинського.
Поставлена мета зумовила необхідність розв’язати такі завдання:
1)охарактеризувати біографію і творчість Михайла Коцюбинського;
2)описати мову повістей Михайла Коцюцюбинського;
3)дослідити ономастику з літературознавчого погляду;
4)скласифікакувати топоніми;
5)розглянути методологію дослідження онімів;
6)проаналізувати топоніми у повістях.
Об’єкт дослідження – лексика у творчості Михайла Коцюбинського крізь лінгвокраїнознавчу призму.
Предмет дослідження – топоніми у повістях «Тіні забутих предків», «Fata morgana», «Дорогою ціною».
Наукова новизна курсової роботи полягає в тому, що об’єктом мовознавчого дослідження є лексеми у творах Михайла Коцюбинського з лінгвокраїнознавчого погляду.
Теоретичне значення курсової роботи полягає у тому, що вона доповнює знання про творчість Михайла Коцюбинського, узагальнює відомості про дослідження мовознавців стосовно топонімів.
Практичне значення курсової роботи полягає в тому, що фактичний матеріал можна використати у мовознавчих та літературознавчих студіях для глибшого розкриття творчості Михайла Коцюбинського, а також на заняттях з української мови, зокрема під час вивчення власних назв та на уроках української літератури, коли вивчається мова творів письменника.
Джерельна база: «Тіні забутих предків», «Fata morgana», «Дорогою ціною».
Структура дослідження. Робота складається зі вступу, двох розділів з підрозділами, висновки, списку використаних джерел, який налічує 34 позиції та списку текстових джерел – 3 позиції.