Професійне здоров'я (ID:472675)
Зміст
Вступ……………………………………………………………………………….2
РОЗДІЛ 1. ТОЕРЕТИЧНІ ОСНОВИ ДОСЛІДЖЕННЯ ПРОФЕСІЙНОГО ЗДОРОВ’Я ПРАЦІВНИКІВ…………………………….....................................5
1.1. Сутність та роль виробничого середовища, його вплив на організм та працездатність людини…………………………………………………………...5
1.2. Професійні чинники та їх вплив на здоров’я працівників………………...8
1.3. Ризик-орієнтований підхід до охорони праці і промислової безпеки…...10
РОЗДІЛ 2. АНАЛІЗ СТАНУ ЧИННИКІВ ПРОФЕСІЙНОГО ЗДОРОВ’Я ПРАЦІВНИКІВ НА ВИРОБНИЦТВІ………………………………………..17
2.1. Аналіз тенденцій в сфері здоров’я та благополуччя (well-being) персоналу…………………………………………………………………………17
2.2. Оцінка рівня профзахворюваності та травматизму на виробництві і приросту продуктивності праці внаслідок їх зниження……………………….20
2.3. Аналіз професійних чинників та їх впливу на здоров’я працівників….28
РОЗДІЛ 3. ЗАХОДИ З ПІДТРИМАННЯ ПРОФЕСІЙНОГО ЗДОРОВ’Я ПРАЦІВНИКІВ НА ПІДТПРИЄМСТВАХ………………………………….34
3.1. Рекомендації з впровадження систем менеджменту професійного здоров’я та безпеки (OHSAS 18001), well-being-менеджменту на вітчизняних підприємствах……………………………………………………………………34
3.2. Розроблення системи заходів щодо зниження негативного впливу професійних факторів та підтримання здоров’я працівників…………………39
ВИСНОВКИ……………………………………………………………………...44
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………………………….49
Зразок роботи
Вступ
Актуальність дослідження. Стан здоров’я людини значно залежить від умов зовнішнього середовища, зокрема від виробничого. У процесі трудової діяльності на організм людини чинять тиск певні виробничі фактори, що прямо чи опосередковано впливають на її здоров’я та працездатність.
Мінімізація впливу негативних факторів виробничого середовища дає змогу, з одного боку, забезпечити нормальне самопочуття працівника під час трудового процесу, з іншого – прискорити якісне виконання його трудових обов’язків. Варто зауважити, що професійне здоров’я є значущою умовою для становлення професійної компетентності фахівця. У сучасних умовах (динамічне та інформаційно насичене середовище, постійне нервово-емоційне напруження тощо) лише здорова людина здатна виконувати свої обов’язки у повному обсязі. Підтримання працездатності на високому рівні допомагає вчасно та якісно виконати поставлені завдання працівником, а в подальшому забезпечити прибутки для самої організації та суспільства у цілому. Працездатність значною мірою залежить, насамперед, від професійного здоров’я, адже завдяки йому організм людини здатен чинити опір негативним чинникам виробничого середовища.
Професійне здоров’я є одним з інформативних показників стану суспільного здоров’я, яке чутливо реагує не тільки на соціально-економічні зміни, якість життя, але й на умови праці. За даними ВООЗ, близько 25 % хвороб певною мірою пов’язані з виконанням професійної діяльності. У комплексі факторів, що впливають на здоров’я людини, за даними європейський дослідників важливу роль відіграють саме професійні ризики: від 20 до 40 % працевтрат обумовлені захворюваннями, прямо або опосередковано пов’язаними з несприятливими умовами праці. В Україні щороку реєструється в середньому 2–3 тис. професійних захворювань.
Відзначимо, що починаючи з кінця 80-х рр. XX ст., питання здоров'я в професії стають актуальною темою для обговорень на міжнародному рівні. У 1988 р. Комітетом експертів ВООЗ підготовлена концепція зміцнення здоров'я на робочому місці, яка являється складовим елементом в Оттавській хартії щодо зміцнення здоров'я населення, прийняту 21 листопада 1986 року на I Міжнародній конференції щодо зміцнення здоров'я. Згідно з Оттавською хартією, «в контексті зміцнення здоров'я розглядалося не як абстрактний стан, а як засіб досягнення мети, що може бути виражена функціонально як засіб, ресурс, що дозволяє людям жити індивідуально неповторно і продуктивно в соціальному та економічному відношеннях життям. Здоров'я – це позитивна концепція, в якій за основу беруться соціальні, особистісні, а також фізичні можливості людини» [8].
Об’єкт дослідження – професійне здоров’я працівників.
Предмет дослідження – теоретичні, методичні та практичні підходи до підвищення ефективності щодо підтримання професійного здоров'я працівників.
Мета дослідження – на основі аналізу та синтезу наукових джерел виявити специфіку та розробити заходи щодо підтримання професійного здоров'я працівників.
Інші роботи з даної категорії: