Досвід фінансових установ зарубіжних країн з надання кредитних послуг (ID:472715)
Зміст
Вступ…………………………………………………………………………………...5
1.Теоретичні засади надання кредитних послуг фінансовими установами…...7
2 . Нормативні вимоги щодо надання кредитних послуг фінансовими установами зарубіжних країн………………………………………………………...17
3.Практичні засади надання кредитних послуг фінансовими установами зарубіжних країн………………………………………………………………………24
4.Аналіз надання кредитних послуг фінансовими установами України……..28
5.Перспективи застосування зарубіжного досвіду в українських реаліях…..35
Висновки та пропозиції..……………….………………………………………....42
Список використаних джерел……………….…………………………………..44
Додатки………………………………………………………………………………...47
Зразок роботи
Вступ
Останнім часом проблеми банківського кредитування дедалі більше впливають на розвиток економіки. В останні десятиріччя в Україні спостерігається стрімкий розвиток кредитування, зокрема банківського. Банківська система стає провідним сектором економіки. Водночас протягом останніх років Україна дедалі гостріше відчуває проблеми кредитування. Безвідповідальність клієнтів банку спричиняє зростання рівня простроченої позичкової заборгованості. Велика кількість фінансових установ потерпають від недосконалої оцінки ризиків і вимушені завищувати відсоткові ставки за кредитами, від чого, своєю чергою, потерпають позичальники.
Якщо розглядати сферу банківського кредитування, то вона зазнає постійних змін, що зумовлено однією з важливих проблем українських банків, а саме зменшенням кредитних ресурсів і недосконалим законодавством. Ринок кредитування поповнюється здебільшого за рахунок закордонних вливань, саме тому, на мою думку, доречно порівнювати досвід України з досвідом інших країн. Згідно з ст. 24 Закону України «Про банки і банківську діяльність» [20], іноземний банк має право на відкриття філії в Україні, тому деякі вітчизняні банки змушені звузити обсяги кредитування найбільших і найліквідніших підприємств через нездатність конкурувати на ринку з філіями іноземних банків. Тому тема курсової роботи є дуже актуальною, особливо тепер.
Проблемам кредитної діяльності присвячено праці вітчизняних та зарубіжних авторів, зокрема: Г. В. Миськів, В.Д. Лагутін, І. А. Аванесова, П. В. Круш, О. М. Петрук, В. І. Волохов, О. Д. Вовчак, А. М. Харченко, А. І. Ольшаний, Ю. П. Грищук та інші. Ці науковці найбільше приділяли увагу питанню кредитних послуг в Україні та за її межами, однак комплексного дослідження формування та розвитку кредитування в Україні та інших країнах досі проведено не було.
Основною метою роботи є дослідження розвитку кредитування у сучасних умовах національної економіки та наукове обґрунтування необхідності удосконалення надання кредитних послуг в Україні на
Інші роботи з даної категорії: