Зразок роботи
ВСТУП
Покритонасінні (квіткові) – найбільший тип рослин, до якого належить більше половини всіх відомих видів, характеризуються рядом чітких, різко відмежовує їх ознак.
Важливість теми даної курсової роботи в тому, що різноманітні види рослин із давніх часів широко використовуються людиною. Вони забезпечують її продуктами харчування, є різноманітною сировиною, медичними засобами та багатьма іншими матеріальними й нематеріальними благами, виконують естетичні, культурні та інші функції. Проте, перш за все, рослини є первинним виробником органічної речовини (первинної біологічної продукції), зв’язуючи в ній сонячну енергію, першою рушійною силою потоку енергії в біосфері. Їм належить найважливіша роль в створенні та підтримці існування життя на Землі. У той же час за багатовікову історію існування людства саме тепер, як ніколи раніше, господарська діяльність призвела до погіршення стану навколишнього середовища, до зведення природних ландшафтів, дигресивних змін у екосистемах, до збіднення біорізноманіття – основи життєзабезпечення людства та джерела різноманітних благ. Все це набуло нині загрозливих масштабів і темпів, викликає велике занепокоєння людства. З розвитком цивілізації та через стрімке зростання населення значно посилився вплив антропогенних чинників, які негативно впливають на біорізноманіття.
Отже, актуальність теми визначається гостротою сучасної проблеми вивчення видового фіторізноманіття, його раціонального використання та охорони, а також недостатньою вивченістю квіткових рослин на території району дослідження.
Об’єкт дослідження: квіткові рослини.
Предмет дослідження: вивчення морфологічно розмаїття квіткових рослин загалом та на прикладі.
Мета дослідження: дослідити морфологічну різноманітність квіток, встановити видовий склад квіткових рослин на території району дослідження, узагальнити інформацію про їх екологічні особливості та значення.
Поставлена мета зумовила виконання наступних завдань:
визначити будову квітки;
навести морфологічні ознаки різноманітності квіток;
прослідкувати та порівняти морфологічне різноманіття квіток на прикладі фіалки та дзвоника;
провести дослідження значення квіткових рослин;
аналізувати прикладне значення дослідження.
Методи дослідження. Під час виконання курсової роботи були використанні методи теоретичного дослідження (бібліографічний та історичний аналіз літератури), практичного дослідження (польові дослідження, камеральна обробка зібраних матеріалів), а також аналіз і синтез, узагальнення та систематизація результатів.
Практичне значення одержаних результатів роботи полягає в тому, що вона містить конкретну інформацію про квіткові рослини досліджуваної території і може бути використана в навчальній та природоохоронній роботі, а також для інформування місцевого населення щодо раціонального використання природних ресурсів квіткових рослин дослідженої місцевості.
Курсова робота складається з 38 сторінок друкованого тексту (включаючи Додатки), вступу, двох розділів, висновків, списку використаної літератури та трьох додатків, також робота містить 3 таблиці. У списку використаних джерел 30 найменувань.