Облік розрахунків по податку на доходи фізичних осіб (ID:1047394)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 6
РОЗДІЛ 1. МЕТОДИКА ОБЛІКУ ПОДАТКУ НА ДОХОДИ ФІЗИЧНИХ ОСІБ 8
1.1. Економічна сутність податку на доходи фізичних осіб 8
1.2. Аналіз нормативно-правового забезпечення обліку податку на доходи фізичних осіб 12
1.3. Документальне забезпечення обліку податку на доходи фізичних осіб 17
1.4. Синтетичний і аналітичний облік податку на доходи фізичних осіб 19
РОЗДІЛ 2. ПРАКТИЧНА ЧАСТИНА 23
2.1. Задача 25
2.2. Документальне оформлення обліку податку на доходи фізичних осіб (за умовою задачі) 27
ВИСНОВКИ 32
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 34
ДОДАТКИ 34
Зразок роботи
Актуальність теми дослідження. Швидкі негативні зміни в економічній системі України змушують суб’єктів господарювання приділяти більшу увагу ефективній організації облікового процесу, особливо на ділянці обліку податків. Виокремлюючи із загального «скороченого» переліку податків і зборів податок на доходи фізичних осіб, необхідно підкреслити його важливість як для суб’єктів господарювання – роботодавців, так і для працівників.
Облік податку на доходи фізичних осіб – важлива складова механізму податкової системи України. Враховуючи зміни, що відбувалися у податковому законодавстві протягом незалежності України, впевнено можна сказати, що цей прямий податок займає провідну роль в обліковій системі кожного суб’єкта господарювання.
ПДФО є вагомим регулятивним важелем розподілу фінансових ресурсів між державою та населенням, під час його справляння формуються взаємозв’язки платника податку та держави, оскільки кожен платник стає учасником бюджетного процесу в частині формування доходів. Актуальність дослідження проблеми оподаткування доходів фізичних осіб виходить із важливого значення ПДФО, адже цей податок є одним із найстабільніших та найдієвіших джерел формування дохідної частини бюджету, забезпечує фіскальну достатність бюджету, а разом з тим, виконує важливу соціальну роль, так як він чинить безпосередній вплив на рівень доходів населення.
Аналіз останніх досліджень і публікацій. Питанням організації бухгалтерського обліку податків присвячена велика кількість наукових праць. Серед науковців, які працювали над цією темою, такі вчені, як Абрамченко Н. [1], Грищук О. [3], Дорофєєв О. [4], Думчиков М. [5], Зозуля В. [7], Корнієнко О. [10], Полякова Г. [22] та ін.
Досягнення вищезазначених науковців мають вагомі наукові результати, однак на сьогодні необхідно додатково дослідити вплив історичних змін на організацію системи бухгалтерського обліку податків в цілому та податку на доходи фізичних осіб зокрема. При цьому важливим є використання законодавчо врегулюваних норм, які стосуються обліку податку на доходи фізичних осіб. Такий підхід забезпечить раціональний порядок організації бухгалтерського обліку податку на доходи фізичних осіб та скорочення затрат робочого часу облікових працівників при здійсненні обліку «суміжного» військового збору.
Мета і завдання дослідження. Метою курсової роботи є дослідження теоретично-методичних засад і формулювання практичних рекомендацій щодо поліпшення існуючої організації обліку розрахунків по податку на доходи фізичних осіб.
Для досягнення поставленої мети в курсовій роботі мають бути вирішені наступні завдання:
- дослідити природу та економічну сутність податку на доходи фізичних осіб як економічної категорії та об'єкту обліку;
- проаналізувати нормативне регулювання організації обліку розрахунків по податку на доходи фізичних осіб;
- дослідити проблеми обліку розрахунків по податку на доходи фізичних осіб в економічній літературі та наукових виданнях;
- ознайомитись з організацією первинного обліку розрахунків податку на доходи фізичних осіб;
- розкрити порядок відображення інформації про податок на доходи фізичних осіб на рахунках, в регістрах обліку та в звітності.
Предметом дослідження є теоретичні та практичні аспекти облікового процесу розрахунків по податку на доходи фізичних осіб. Об’єктом при написанні курсової роботи виступає облік розрахунків податку на доходи фізичних осіб.
Інформаційну базу курсової роботи складають нормативно-законодавчі акти у сфері обліку та оподаткування (кодекси, закони, міжнародні та національні стандарти, накази та постанови), наукові праці вітчизняних та зарубіжних вчених-економістів із розглянутої тематики.
Інші роботи з даної категорії: