Зразок роботи
ВСТУП
В системі бухгалтерського обліку і звітності відбувається реформування, яке потрібно і внутрішньому і зовнішньому користувачу і це складова частина заходу, який орієнтований на те, щоб ввести економічну відносину в ринковому спрямуванні. Чітка взаємодія бухгалтерського обліку в залежності від зміни, які, можуть відбутися на підприємстві і техніці по веденню, збільшена роль обліку як основний засіб по отриманню достовірної інформації для того, щоб прийняти економічно обґрунтоване рішення і попередити ризик у виробничо – господарській діяльності підприємства в системі оподаткування, по зобов’язанням в довгостроковій, поточній і розрахунковій операції, у складанні балансу, фінансової звітності.
Дуже гостро може постати проблема в раціональній організації бухгалтерського обліку по переходу вітчизняного підприємства на національний стандарт. Оскільки саме від того, як буде здійснена організація по веденню бухгалтерського обліку має залежати характер по прийняттю управлінського рішення і його ефективність по поліпшенню фінансового стану підприємства.
Проводячи аналіз сучасного стану організації бухгалтерського обліку на підприємстві в нашій державі потрібно відмітити, що завдяки Закону України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні», будь – яке підприємство, не зважаючи на її організаційну правову форму і вид діяльності, має вести безперервний бухгалтерський облік, починаючи з дня його реєстрації до моменту ліквідації. Відповідальність за організацію і ведення обліку покладається на власника підприємства, установу або організацію або уповноважений орган (посадову особу), яка керує підприємством.
Мета курсової роботи – дослідити аналіз власного капіталу акціонерного товариства. Для того, щоб досягнути поставлену мету потрібно виконати наступні задачі:
ознайомитися зі змістом власного капіталу підприємства;
оглянути нормативно – правову базу, яка регламентує облік власного капіталу;
провести організаційну економічну характеристику на прикладі АТ «Технологія»
провести аналіз власного капіталу досліджуваного підприємства.
Проблему по формуванню і управлінню власним капіталом вивчали багато відомих науковців і економістів, серед яких я хотів би виділити наступних: Л.В. Безкоровайна [1], Ф.Ф. Бутинець [7], С,Ф. Голов, Т.А. Городня, А.А. Горбатенко, Я.П.Іщенко, Л.І. Катан , В.Ф.Максимова , О.А.Нужна, але при умові нестабільної економіки і нестачі фінансового ресурсу вдосконалення системи по формуванню і управлінню власником капіталом підприємства має бути подальше вивчатися.
Предмет – це теоретико – методологічна і приклада проблема аналізу власного капіталу підприємства.
Об’єкт курсової – це АТ «Технологія» і його власний капітал.
Під час написанню курсової роботи мною були використані монографічний метод дослідження, графічний, табличний, аналіз і синтез, дедукція.
Теоретична і методологічна основа по підготовці курсової роботи це праці вітчизняних і зарубіжних вчених по проблемі аналізу власного капіталу і його обліку, законодавчі і нормативні акти по питанню бухгалтерського обліку, дані фінансового обліку, фінансова звітність АТ «Технологія» за 2021 – 2023 роки.