Організація і шляхи вдосконалення бухгалтерського обліку власного капіталу підприємства (ID:1125683)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
РОЗДІЛ 1. ЗАКОНОДАВЧО – НОРМАТИВНІ І ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ ОРГАНІЗАЦІЇ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ УКРАЇНИ 5
1.1. Власний капітал, його функції та складові 5
1.2.Нормативне регулювання обліку власного капіталу 11
1.3. Огляд літературних джерел 12
РОЗДІЛ 2. ВИРОБНИЧО-ЕКОНОМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ФГ «ГЕЛЛА» 15
2.1. Аналіз розміру і спеціалізації ФГ «Гелла» 15
2.2. Аналіз забезпеченості та ефективності використання ресурсів 18
2.3. Аналіз фінансового стану ФГ «Гелла» 23
РОЗДІЛ 3. ОБЛІКОВА ПОЛІТИКА І ОРГАНІЗАЦІЯ ОБЛІКУ 27
ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ НА ФГ «ГЕЛЛА» 27
3.1. Аналіз власного капіталу 27
РОЗДІЛ 4. ОРГАНІЗАЦІЯ СИНТЕТИЧНОГО ТА АНАЛІТИЧНОГО ОБЛІКУ ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ НА ФГ «ГЕЛЛА» 29
4.1. Вдосконалення аналітичного та синтетичного обліку власного капіталу 29
РОЗДІЛ 5. ВЗАЄМОЗВ’ЯЗОК ОБЛІКУ ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ ТА БУХГАЛТЕРСЬКОЇ ЗВІТНОСТІ НА ФГ «ГЕЛЛА» 31
РОЗДІЛ 6. ШЛЯХИ ВДОСКОНАЛЕННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ БУХГАЛТЕРСЬКОГО ОБЛІКУ ВЛАСНОГО КАПІТАЛУ НА ФГ «ГЕЛЛА» 33
6.1. Аналіз ефективності використання бухгалтерського обліку власного капіталу та підвищення ефективності його використання 33
6.2. Основні напрямки зростання суми власного капіталу 35
ВИСНОВКИ 42
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 44
Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Невпинний перехід України до ринкової економіки, розширення та поглиблення ринкового середовища у всіх сферах діяльності цілком закономірно викликає необхідність реформування обліку та контролю. Це зумовлює введення нових економічних категорій та уточнення раніше діючих. Одним із напрямків перетворень в аграрному секторі країни стало впровадження економічних відносин на основі приватної власності на землю та отримання селянами земельних і майнових паїв у процесі реструктуризації колективних сільськогосподарських підприємств.
Після реформування сільськогосподарських підприємств особливого значення набув пайовий капітал. За структурою додатковий капітал як обліковий показник не відповідає міжнародним стандартам і практиці провідних країн. Важливого значення в умовах ринку надають поняттю «резервний капітал». Водночас у сучасній вітчизняній економічній літературі висвітлюються неоднозначні підходи до формування власного капіталу за рахунок нерозподіленого прибутку. Загалом, розуміння сутності цих категорій, методика їхнього обліку та відображення у фінансовій звітності перебувають поки що на стадії становлення.
У розробку теоретичних і методичних проблем бухгалтерського обліку власного капіталу агропромислових підприємств значний внесок зробили вчені економісти: Білик М. Д., Білуха М. Т., Бутинець Ф. Ф., Бутинець Ф. Ф., Гарасим П. М., Голов С. Ф., Гончарук Я. А., Грабова Н. М., Дем’яненко М. Я., Зятковський І. В., Жук В. М., Кірейцев Г. Г., Клименко О. В., Коркушко О. Н., Кужельний М. В., Лень В. С. та ін.
Метою курсового дослідження є теоретичне обґрунтування сутності власного капіталу та вивчення й обґрунтування методологічних засад бухгалтерського обліку власного капіталу на прикладі .
Для досягнення визначеної мети необхідно виконати наступні завдання:
визначити сутність власного капіталу, його функції та його складові;
провести дослідження методик аналізу власного капіталу підприємства;
провести бухгалтерський облік власного капіталу за даними досліджуваного підприємства;
визначити стан фінансово-господарської діяльності об’єкта дослідження;
проаналізувати ефективність використання власного капіталу підприємства;
надати рекомендації щодо оптимізації формування капіталу підприємства.
Об’єктом роботи обрано ФГ «Гелла» та результати його діяльності за 2012–2014 роки.
Метою даної роботи є визначення шляхів удосконалення бухгалтерського обліку власного капіталу підприємства та визначення його оптимізаційної структури.
Методи дослідження. Методи порівняння, вибіркового обстеження, наукової абстракції та економіко-статистичний метод використовувалися під час дослідження методик проведення бухгалтерського обліку складових власного капіталу.
Практична значущість дослідження. Основні положення і пропозиції, що випливають з дослідження автора, доведено до рівня методичних та науково-практичних розробок, застосування яких на практиці дозволить забезпечити бухгалтерський облік власного капіталу відповідно до сучасних умов господарювання та вимог щодо своєчасного одержання необхідної інформації для прийняття управлінських рішень.
Структура роботи. Курсове дослідження складається зі вступу, шести розділів, висновків, додатків і списку використаних джерел.
Інші роботи з даної категорії: