Зразок роботи
ВСТУП
Для нормального функціонування підприємств потрібно, щоб їх власники, приймаючи рішення, мали правдиву й об’єктивну інформацію про майно, фінансовий стан і результати роботи. Таку інформацію надає лише система бухгалтерського обліку.
Актуальність обраної нами теми полягає в тому що, економічні перетворення, які здійснюються в Україні, потребують удосконалення управління товарно-матеріальними цінностями. Ефективність управління товарно-матеріальними цінностями підприємства істотно впливає на результати господарської діяльності й обумовлюється зовнішніми та внутрішніми факторами. Особливої актуальності набуває проблема подальшого вдосконалення методики бухгалтерського обліку, аналізу та аудиту товарно-матеріальними цінностями, які є наймобільнішим складником ресурсів підприємства. Від ступеня ефективності використання товарно-матеріальними цінностями залежить стан суб’єкта господарювання.
Метою написання дипломної роботи по матеріалах ТОВ «Карат», є вивчення діяльності за основними техніко-економічними показниками, дослідження побудови обліку товарно-матеріальних цінностей на підприємстві, виявлення недоліків в організації їх обліку та надання пропозицій щодо його вдосконалення, виявлення за діючою методикою аналізу структури і динаміки використання товарно-матеріальних цінностей, виявлення резервів збільшення випуску продукції за рахунок покращення використання товарно-матеріальних цінностей.
Для досягнення поставленої мети в дипломній роботі необхідно вирішити такі завдання:
Вивчити облік товарно-матеріальних цінностей виробництва та проведення їх класифікації в умовах ринку;
Вивчити організаційно-економічну діяльність підприємства;
Опрацювати аналітичний і синтетичний облік товарно-матеріальних цінностей;
Опрацювати використання товарно-матеріальних цінностей в умовах автоматизації робочого місця бухгалтера;
Вивчити аналіз ефективності використання товарно-матеріальних цінностей;
Провести аналіз наявності, структури і динаміки товарно-матеріальних цінностей;
Ознайомитись з методикою проведення аудиту руху та використання товарно-матеріальних цінностей.
Об’єктом є сукупність фінансово-господарських операцій, пов’язаних з формуванням і використанням товарно-матеріальних цінностей на ТОВ «Карат».
Предметом є методика обліку, аналізу і аудиту товарно-матеріальних цінностей на ТОВ «Карат».
Методи дослідження. Використовувались наукові методи, що ґрунтуються на діалектичному пізнанні та об’єктивних законах економіки. Теоретичні аспекти досліджувались із застосуванням методів індукції і дедукції, за допомогою яких визначено місце товарно-матеріальних цінностей у системі обліку, а також уточнено ключові терміни, пов’язані з обліком цих об’єктів.
У розробку питань теорії й методології обліку, аналізу і аудиту товарно-матеріальних цінностей вагомий внесок зробили вітчизняні та зарубіжні вчені: Б.І. Адамов, Н.А. Басіна, С.Л. Береза, Ф.Ф. Бутинець, М.І. Бучнєв, Д.В.Василичев, Глен Велш, Даніел Шорт, Л.А. Демчук, Н.І. Дорош, В.М.Іваненко, А.М.Карбовник.
Інформаційною базою написання дипломної роботи є законодавчі акти України, нормативна документація та галузеві інструкції, що регламентують організацію обліку та аналізу використання товарно-матеріальних цінностей, міжнародні стандарти бухгалтерського обліку, наукові праці вітчизняних та зарубіжних учених-економістів, матеріали науково-практичних конференцій, матеріали органів державної статистики, облікові дані ТОВ «Карат» за 2010-2011рр.
РОЗДІЛ І. ОБЛІК, АНАЛІЗ ТА АУДИТ ТОВАРНО-МАТЕРІАЛЬНИХ ЦІННОСТЕЙ В СУЧАСНИХ УМОВАХ ГОСПОДАРЮВАННЯ
1.1 Сутність товарно-матеріальних цінностей, їх класифікація та функції в господарській системі підприємства
Однією із основних складових частин економічних ресурсів, які в свою чергу являються основним елементом економічного потенціалу як окремого підприємства, так і суспільства в цілому є предмети праці – засоби виробництва, речова форма функціонування живої праці, на яку впливає людина за допомогою засобів праці з метою виготовлення матеріальних благ. Усі засоби, які можуть служити людині для задоволення її потреб, називаються благами. Всі корисності, які не даються природою даремно і в готовому вигляді, а є результатом праці, носить назву цінностей. Відповідно, в економічній сфері застосовується таке поняття як “матеріальні цінності”. А сукупність всіх цінностей, які знаходяться в розпорядженні підприємства, складають його майно і формують поняття “запаси” [17, С.152].
Згідно з Положенням бухгалтерського обліку 9 ”Запаси”, запаси - це активи, які:
утримуються для подальшого продажу за умов звичайної господарської діяльності;
перебувають у процесі виробництва з метою подальшого продажу продукту виробництва;
активи, що утримуються для споживання під час виробництва продукції, виконання робіт та надання послуг, а також управління підприємством.
Запаси призначені для виробництва продукції, надання послуг або для перепродажу потягом короткого періоду часу, визнаються активом, якщо:
існує ймовірність того, що підприємство отримає в майбутньому економічні вигоди, пов’язані з їх використанням;
їх вартість може бути достовірно визначена.