дипломна робота Кафедра бухгалтерського обліку та аудиту зі спеціальності «Облік та аудит» за темою: «Теоретичні, організаційні та методичні аспекти обліку основних засобів на прикладі ТОВ «Транссервіс» До роботи є презентація і доповідь ЗАХИСТ НА 5 (ID:125789)
Зміст
Одеса 2016
ЗМІСТ
стор.
ВСТУП ………………………………………………………………………….. 3
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ОБЛІКУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ 6
1.1. Основні засоби в бухгалтерському обліку та податковому законодавстві ………………………………………………………
6
1.2. Проблеми документального оформлення наявності та руху основних засобів …………………………………………………..
9
1.3. Особливості оцінки основних засобів у сучасних умовах …….. 13
1.4. Облік амортизації основних засобів в контексті Податкового кодексу України……………………………………………………
16
1.5. Організація обліку основних засобів згідно з МСБО…………… 20
РОЗДІЛ 2. ОСОБЛИВОСТІ ОБЛІКУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ НА
ТОВ «ТРАНССЕРВІС»……..…………………………….……..
24
2.1. Характеристика ТОВ «Транссервіс»…………………..……........ 24
2.2. Оцінка діючої системи обліку основних засобів на підприємстві 29
2.3. Економічний аналіз забезпеченості ТОВ «Транссервіс» основними засобами та ефективності їх використання ………..
35
2.4. Шляхи вдосконалення обліку основних засобів на досліджуваному підприємстві …………….……………………..
44
РОЗДІЛ 3. ВНУТРІШНІЙ КОНТРОЛЬ ЯК СИСТЕМА ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЕФЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ ………..
50
3.1. Роль внутрішнього контролю в діяльності підприємства ……... 50
3.2. Організація внутрішнього контролю у ТОВ «Транссервіс»…… 58
3.3. Рекомендації щодо підвищення ефективності внутрішнього контролю основних засобів на досліджуваному підприємстві
63
ВИСНОВКИ……………………………………………………………………. 68
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ……………………….………….. 72
ДОДАТКИ……………………………………..……………………………….. 79
Зразок роботи
Ефективне функціонування промислових підприємств будь-якого виду економічної діяльності залежить від кількісного та якісного стану їх основних засобів. Водночас поінформованість про наявність основних засобів та постійний контроль за їх ефективним використанням мають велике значення для управління виробничою діяльністю кожного підприємства.
У даній дипломній роботі здійснено теоретичне узагальнення та внесено практичні рекомендації з удосконалення методики обліку й внутрішнього контролю основних засобів на досліджуваному підприємстві. Отримані результати свідчать про досягнення поставленої мети і дають змогу зробити такі висновки:
1. Недоліки, властиві національному законодавству, роблять процедури відображення операцій з основними засобами досить складними та суперечливими, створюючи перешкоди для гармонізації їх бухгалтерського обліку. З огляду на це, у роботі були запропоновані рекомендації з наближення положень нормативно-правових актів України до практичних потреб суб’єктів підприємницької діяльності:
- внесення змін до типових форм первинного обліку основних засобів з метою підвищення їх інформативності та відповідності сучасним вимогам бухгалтерського обліку;
- створення на державному рівні спеціальних оціночних комісій, які б надавали експертні послуги підприємствам на пільгових умовах, що полегшить процес переоцінки об’єктів основних засобів;
- оптимізація обліку ремонтів основних засобів шляхом застосування окремого рахунку для акумуляції відповідних витрат, створення на підприємстві ремонтної оціночної комісії, а також встановлення межі суттєвості витрат на ремонт;
- зміна певних положень П(C)БО 7 з метою наближення їх до вимог міжнародних стандартів;
- застосування рахунку класу 1 “Необоротні активи” для відображення у обліку основних засобів, утримуваних для продажу.
2. Стан основних засобів у ТОВ «Транссервіс» характеризується достатньо високими аналітичними показниками. Проте негативним моментом є скорочення фондовіддачі основних засобів. З огляду на це, на досліджуваному підприємстві необхідно випереджальними темпами проводити реконструкцію виробництва, створювати умови для інтенсивних інвестицій, витримувати курс на динамічну структурну перебудову, швидко замінюючи застарілі технології новими, більш конкурентоспроможними.
3. Облік основних засобів на досліджуваному підприємстві є одним з найважливіших та найбільш трудомістких ділянок обліку, це зумовлено великою кількістю операцій, пов’язаних з надходженням, введенням в експлуатацію, зносом, ремонтами та модернізацією, вибуттям основних засобів тощо.
В процесі дослідження було встановлено, що обліковий процес у ТОВ «Транссервіс» організовано на достатньо високому рівні. Первинний, синтетичний та аналітичний облік основних засобів в основному відповідає вимогам чинного законодавства, але система бухгалтерського обліку потребує деякого вдосконалення:
- посилення контролю за документальним оформленням операцій з основними засобами, здійснення руху первинних документів згідно зі строками та обсягами, затвердженими графіком документообігу на підприємстві;
- зміна застосовуваного на підприємстві прямолінійного методу амортизації на методи, які відповідають економічній суті та функціям певних груп основних засобів;
- запровадження ведення Картки технічного стану об’єктів основних засобів на підприємстві з метою полегшення процесу визначення періодів модернізації та ремонту основних засобів, а також для розміщення інформації щодо їх технічного стану.
Інші роботи з даної категорії: