Зразок роботи
ВИСНОВКИ
Проаналізувавши фінансовий стан підприємства біло визначено, що
Підприємству ТОВ «Автосаміт ЛТД» вистачає власних коштів для фінансування, оскільки коефіцієнт у 2013 та 2014 роках має тенденцію до зниження, тому зменшується частка позичених коштів. Також можемо сказати, що забезпеченість підприємства власними оборотними коштами знаходиться на досить високому рівні, а також коефіцієнт щорічно збільшується, що свідчить про гнучкість використання власних коштів підприємства. Показники ліквідності набагато перевищують нормативні значення, що позитивно впливає на фінансовий стан підприємства.
Власний оборотний капітал даного підприємства протягом дослідного періоду зріс на 2798,4 тис. грн.. і становить 5331,5 тис.грн.
Проаналізовані показники ділової активності свідчать про те, що на підприємстві прослідковується зменшення обертання коштів, які потім знову включають у виробничий процес. Показники рентабельності підприємства досить низькі, що свідчить про невисоку прибутковість.
Дослідження організації обліку дебіторської заборгованості на тОВ «Автосаміт ЛТД» показало, що організація обліку дебіторської заборгованості відповідає вимогам чинного законодавства, але містить формальний характер. Недоліком можна відмітити відсутність на підприємстві графіку документообігу обліку дебіторської заборгованості та відсутність кваліфікованих спеціалістів, які б вели компетентний облік простроченої заборгованості та сумнівних боргів.
Проведене дослідження дозволило зробити висновок, що розрахунок резервів сумнівних боргів на ТОВ «Автосаміт ЛТД» передбачено два способи розрахунку коефіцієнта сумнівності згідно П(С)БО: резерв сумнівних боргів за методом абсолютної суми сумнівної заборгованості та резерв сумнівних боргів за середньою питомою вагою списаної дебіторської заборгованості.
На ТОВ «Автосаміт ЛТД» для контролю за дебіторською заборгованістю головним бухгалтером щорічно проводиться інвентаризація таких розрахунків. Але для ефективного управління такою заборгованістю необхідний розширити контроль шляхом залучення незалежних аудиторів.
Наступним кроком вдосконалення системи контролю є створення на підприємстві графіку документообігу, який би забезпечив своєчасне отримання первинних документів з місць їх виписування. Графік документообігу буде забезпечувати покращення облікової роботи, посилення контрольних функцій бухгалтерського обліку, своєчасне створення бухгалтерської, статистичної, податкової звітності .
Окрім цього, особливої уваги потребує порядок списання простроченої дебіторської заборгованості, оскільки існує прямий взаємозв’язок між списанням такої заборгованості і формуванням оподатковуваної бази податком на прибуток. Правильне і своєчасне списання дебіторської заборгованості відіграє важливу роль при формуванні фінансових результатів діяльності підприємства. Вважається, що підприємствам-кредиторам, щоб уникнути витрат від оподаткування,необхідно створювати резерв сумнівних боргів.
Для вдосконалення системи обліку та контролю дебіторської заборгованості можна рекомендувати:
Таким чином на ТОВ «Автосаміт ЛТД» для контролю за дебіторською заборгованістю головним бухгалтером щорічно проводиться інвентаризація таких розрахунків. Але для ефективного управління такою заборгованістю необхідний розширити контроль шляхом залучення незалежних аудиторів.
Наступним кроком вдосконалення є створення на підприємстві графіку документообігу, який би забезпечив своєчасне отримання первинних документів з місць їх виписування. Графік документообігу буде забезпечувати покращення облікової роботи, посилення контрольних функцій бухгалтерського обліку, своєчасне створення бухгалтерської, статистичної, податкової звітності .
1. Розробити комплекс заходів щодо:
- по-перше, пошуку можливостей збільшення кількості покупців і замовників підприємства з тим, щоб зменшити масштаб ризику несплати боргів;
- по-друге, постійного моніторингу потенційних дебіторів (оцінювання фінансового стану та платоспроможності, ринкової репутації, іміджу тощо).
2. Створювати резерв сумнівних боргів та виробити порядок його визначення в обліковій політиці підприємства.
3. Своєчасно здійснювати контроль за співвідношенням дебіторської і кредиторської заборгованості. Значне перевищення фактичної дебіторської за-боргованості створює загрозу фінансовій стабільності підприємства і робить необхідним залучення додаткових джерел фінансування. Також доводиться впро¬ваджувати в практику управління лімітування дебіторської заборгованості як у загальних обсягах, так і у розрахунку на одного дебітора (існуючого чи по¬тенційного) і періодично переглядати граничні суми.
4. Систематично проводити інвентаризацію заборгованості