Зразок роботи
Вступ
В умовах посилення внутрішньої та зовнішньої конкуренції на ринку вітчизняні підприємства досить часто за рахунок непродуманої фінансово-господарської політики та переважно короткострокового управління втрачають свої позиції, опиняються на межі банкрутства. Проблемі управління фінансовим станом підприємств та ефективності його оцінки присвячено багато публікацій, серед яких варто виділити праці Г.І. Кіндрацької, М.С. Білик, А.Г. Загородного, П.Я. Поповича, Г.І. Андрєєва та багатьох інших.
Фінансовий стан підприємства є комплексним поняттям, яке характеризується системою показників, що відображають наявність, розміщення і ефективність використання фінансових ресурсів.
Фінансовий стан – сутнісна характеристика діяльності підприємства у певний період, що визначає реальну та потенційну можливість підприємства забезпечувати достатній рівень фінансування фінансово-господарської діяльності та здатність ефективно здійснювати її в майбутньому [11].
Фінансовий стан підприємства прямо залежить від його виробничої діяльності і при успішному виконанні та перевиконанні плану за виробництвом і реалізацією продукції, зниженні її собівартості підприємство одержує надплановий прибуток; утворюються додаткові джерела коштів, що в кінцевому результаті сприяє зміцненню фінансового стану підприємства.
В сучасних умовах функціонування підприємств зростає актуальність питань, пов’язаних із всебічністю характеристики фінансового стану з позиції його складових елементів, які найсуттєвіше його характеризують.[14]
Отже, фінансовий аналіз відіграє важливу роль в діяльності будь-якого підприємства. Саме на основі даних, отриманих у результаті його проведення, визначається стратегія розвитку підприємства, реальний стан його справ, досліджується можливість існування прихованих резервів.
Метою курсової роботи є оцінка фінансової спроможності підприємства, на прикладі ПАТ «Склоприлад».
Для досягнення поставленої мети в курсовій роботі були розглянуті наступні питання:
• дана характеристика господарської діяльності ПАТ «Склоприлад»;
• проведений аналіз майна підприємства;
• проведений аналіз джерел формування капіталу підприємства;
• проведений аналіз поточної ліквідності і платоспроможності підприємства;
• проведений аналіз фінансової стійкості підприємства;
• проведений аналіз ділової активності підприємства;
• проведена діагностика ризику банкрутства ПАТ «Склоприлад»;
• зроблена комплексна рейтингова оцінка підприємства
Інформаційною базою аналізу є Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» від 16.07.1999р. № 996-XIV (зі змінами та доповненнями), Наказ МФУ «Про затвердження Положення (стандарту) бухгалтерського обліку 1 «Загальні вимоги до фінансової звітності», фінансова звітність ПАТ «Склоприлад»(форма № 1 – Баланс (Звіт про фінансовий стан), форма № 2 Звіт про фінансові результати (Звіт про сукупний дохід), форма № 3 – Звіт про рух грошових коштів, форма № «Звіт про власний капітал», форма № 5 Примітки до річної фінансової звітності.
Розділ 1. Аналіз фінансового стану ПАТ «Склоприлад»
1.1. Характеристика підприємства
Публічне акціонерне товариство «Склоприлад» почало своє існування в 1946 роцi, як окремий цех «Точскло» на Лохвицькому спирткомбiнатi, який з 1 сiчня 1960 року став функцiонувати як самостiйне пiдприємство - Лохвицький приладобудiвний завод. На той час виготовлялась рiзноманiтна продукцiя: спиртомiри, ртутнi термометри, хiмiко-лабораторний посуд i прилади iз скла. В 1971 роцi завод освоїв виробництво рiвнiв будiвельних, рiвнiв гнучких водяних i вiконних карнизiв. В 1995-96 роках пройшов процес приватизацiї шляхом акцiонування i в результатi пiдприємство перейменовано в вiдкрите акцiонерне товариство «Склоприлад».
Відповідно до Закону України «Про акціонерні товариства» від 17 вересня 2008 року № 514-VI (зі змінами та доповненнями) у квітні 2010 року ВАТ «Склоприлад» було перейменоване у Публічне акціонерне товариство «Склоприлад».
Органiзацiйна структура налiчує 40 пiдроздiлiв:
• 7 виробничих пiдроздiлiв,
• 10 – пiдроздiли обслуговування виробництва,
• 2 – пiдроздiли збуту (на України та за її межами),
• 1 – пiдроздiл постачання для виробництва,
• 2 – пiдроздiли якостi, продукції, що випускається,
• 13- пiдроздiлів забезпечення управлiння та виробництва, розробки, планування, контролю та проведення аналiзу,
• 1 – пiдроздiл соціальної сфери (база вiдпочинку),
• 3 – пiдроздiли керівництва,
• 1 – пiдроздiл служби охорони.
Основні види діяльності із зазначенням найменування виду діяльності та коду за КВЕД:
• 26.51 – Виробництво інструментів і обладнання для вимірювання, дослідження та навігації;
• 23.19 – Виробництво й оброблення скляних виробів, у тому числі технічних;
• 46.90 – неспеціалізована оптова торгівля.
В 2004 році система управління якістю ПАТ «Склоприлад» сертифікована по міжнародному стандарту системи менеджменту якості ISO 9001:2000.
У 2013 році було вироблено основних видів продукції (які становлять більше 5 % від загального обсягу виробленої продукції в грошовому вимірі) на суму 51 742,57 тис.грн. (табл.. 1.1.)
Таблиця 1.1.
Обсяг виробництва основних видів продукції ПАТ «Склоприлад» за ......