Зразок роботи
ВСТУП
На сьогодні особливо гостро постає необхідність вирішення проблеми розвитку інвестиційної діяльності в період ринкової трансформації, у час, коли економіка у зв’язку з перепрофілюванням більшості підприємств потребує значних обсягів інвестицій. Додатковому залученню інвестиційних ресурсів також сприяють приватизаційні процеси. Як заявляють провідні світові фінансові інститути, однією з важливих проблем низької активності інвестиційного ринку в Україні є певний рівень недовіри до фінансової звітності та економічної інформації, що розглядається українською стороною. Зазначені документи не лише не дозволяють приймати рішення про фінансування, але й не дають змоги оцінювати ефективність отриманих пропозицій. Тому вітчизняні системи обліку, аналізу, аудиту, що пов’язані з інвестиційними вкладеннями, вимагають удосконалення
Метою аналізу фінансових інвестицій повинно стати обґрунтування інвестиційного рішення, яке має прийняти інвестор. У процесі аналізу фінансових інвестицій аналітикам доцільно вирішувати наступні завдання:
- виявлення економічної доцільності фінансової інвестиції - абсолютного перевищення результатів над вкладеними ресурсами;
- оцінка фінансових ризиків інвестування;
- пошук найбільш ефективної фінансової інвестиції серед альтернативних;
- формування найбільш ефективного портфеля фінансових інвестицій.
Нині більність підприємств, організацій вважають за краще направляти вільні засоби у інвестиції різних видів, при цьому може відбуватися порушення законодавства. Для підтримки правильності норм обліку і вимог чинного законодавства і необхідна дієва аудиторська перевірка.
Питання щодо методики оцінки, обліку та аудиту фінансових інвестицій розглядаються в працях І.О. Бланка, С.Ф. Голова, З.В. Задорожного, С.Я. Зубілевич, Г.Г. Кірейцева, Я.Д. Крупки, В.М. Пархоменка, А.А. Пересади, В.С. Рудницького, В.В. Сопка та ін. Питання обліку та інформаційного забезпечення фінансового інвестування досліджуються в працях провідних зарубіжних вчених: Р. Адамса, 137 В.Д. Андрєєва, Е.А. Аренса, Н.П. Баришнікова, В.В. Бочарова, П.І. Камишанова, В.В. Ковальова, Дж. К. Лоббека, О.В. Соловйової, Дж. К. Робертсона. Проте залишається невирішеною низка питань, пов’язаних з адаптацією світових принципів і підходів до оцінки, обліку й аудиту фінансових інвестицій до вітчизняних умов господарювання. Новими для вітчизняної практики є питання документального оформлення, реєстрації фактів господарської діяльності, відображення інвестиційних процесів у звітності.
Відтак, враховуючи актуальність теми дослідження була обрана тема дипломної роботи : «Облік, аналіз та аудит фінансових інвестицій в умовах корпоративної системи управління».