Зразок роботи
1 ЕКОНОМІЧНА ХАРАКТЕРИСТИКА ТОВ «НАФТОГАЗСПЕЦ-МОНТАЖ» ТА ПЕРЕДУМОВИ РАЦІОНАЛЬНОГО ВИКОРИСТАННЯ ОРГАНІЗАЦІЇ ОБЛІКУ ТА АУДИТУ ОСНОВНИХ ЗАСОБІВ
1.1 Організаційно-технологічні особливості діяльності підприємства та їх вплив на побудову обліку основних засобів
ТОВ «Нафтогазспецмонтаж» є господарською одиницею, яка заснована на приватній власності з правом найму робочої сили, функціонує на принципах по-вної економічної і правової самостійності.
Учасниками товариства є фізичні особи:
Бицюк Анатолій Васильович та Холод Віктор Петрович.
Підприємство є юридичною особою, володіє відособленим майном, в тому числі, тим, що передали йому засновники, має самостійний баланс, у відповідно-сті з діючим законодавством може набувати майнових та особистих немайнових прав і виконувати обов'язки, бути позивачем і відповідачем у судових органах.
Підприємство має свій розрахунковий і валютний рахунок у банку, ембле-мну та круглу печатку, штампи з повним своїм найменуванням, бланки, знаки обслуговування та торговельну марку.
Місцезнаходження підприємства: вул. Щорса 26-Ф А, смт. Калинівка, Ва-сильківський район, Київська область.
У своїй діяльності підприємство керується Цивільним та Господарським кодексами України, іншим законодавством України та Статутом, який наведений в Додатку Б.
Метою створення товариства є здійснення підприємницької діяльності, спрямованої на отримання прибутку, надання послуг населенню, а також задово-лення матеріальних і соціально-побутових потреб та інтересів учасників товари-ства і членів трудового колективу товариства .
Предметом діяльності товариства є:
- будівництво інших споруд;
- будівництво будівель;
- газопровідні роботи;
- рекламно-видавнича діяльність, в тому числі виготовлення рекламної продукції, проведення рекламних компаній та надання інформаційних послуг;
- надання транспортних послуг, пов’язаних з прийманням та передачею вантажів транспортним організаціям для перевезення; внутрішні та міжнародні перевезення пасажирів та вантажів повітряним, річковим, морським, залізнич-ним та автомобільним транспортом;
- здійснення операцій з металобрухтом: збирання, заготівля, переробка, транспортування та реалізація брухту чорних і кольорових металів; організація лісорозборок та переробки деревини, виготовлення, купівля та реалізація пило-матеріалів, меблів та інших виробів із дерева.
Органами управління та контролю за діяльністю Підприємства є:
- збори учасників;
- директор;
- ревізійна комісія.
Вищим органом управління є Збори учасників, у виключну компетенцію яких входить:
- визначення основних напрямків діяльності Підприємства і затвердження його планів та звітів про їх виконання;
- внесення змін і доповнень до статуту Підприємства;
- обрання та відкликання директора та членів Ревізійної комісії;
- затвердження річних результатів діяльності Підприємства, включаючи його дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені підрозді-ли, якщо такі є, затвердження звітів і висновків Ревізійної Комісії, порядку роз-поділу прибутку, визначення порядку покриття збитків;
- затвердження правил процедури та інших внутрішніх документів
Підприємства, визначення його організаційної структури.
Поточне керівництво Підприємством здійснюється директором підприємс-тва. Директор товариства обирається Зборами учасників. До компетенції дирек-тора входять всі питання, що стосуються діяльності Підприємства, крім тих, що належать до виключної компетенції зборів засновників. Директор визначає фор-ми, розміри і види оплати праці робітників, готує накази, розпорядження, ін-струкції та інші акти по питаннях, що входять в його компетенцію.
Директор приймає на роботу і призначає на посаду робітників Підприємс-тва, встановлює посадові обов'язки, оклади, тарифи, заохочує працівників, що відзначилися, накладає дисциплінарні стягнення.
Джерелами формування майна підприємства є: грошові та матеріальні вклади власників; доходи, одержані від господарської діяльності; доходи від цінних паперів; кредит банків та інших кредиторів; інші джерела, не заборонені законодавчими актами України.
Статутний фонд Підприємства складає 52500 грн. Він сформований за ра-хунок внесків засновників у вигляді грошових коштів.
Узагальненим показником фінансової діяльності підприємства є його при-буток, який формується за рахунок доходів від господарської діяльності після покриття матеріальних та прирівняних до них витрат, витрат на оплату праці, виплат процентів по кредитах, а також передбачених законодавством податків і платежів до бюджету. Чистий прибуток, одержаний після зазначених розрахун-ків, залишається у повному розпорядженні Підприємства та розподіляється згід-но з рішенням Зборів учасників.
Підприємство здійснює облік результатів своєї діяльності, веде бухгалтер-ську і статистичну звітність в установленому порядку і несе відповідальність за їх достовірність.
Підприємство несе відповідальність у встановленій законодавством формі і в порядку за своєчасне виконання своїх обов'язків перед бюджетом, банками, засновником, постачальниками, споживачами та іншими фізичними і юридич-ними особами. Ведення обліку на підприємстві здійснюється відповідно до облі-кової політики.
Бухгалтерський облік як важливе інформаційне джерело для управління підприємством та зовнішніх користувачів повинен бути відповідним чином ор-ганізований. Організація бухгалтерського обліку передбачає розробку його облі-кової політики.
Термін «облікова політика», визначений Законом України «Про бухгалтер-ський облік і фінансову звітність в Україні», означає сукупність принципів, ме-тодів і процедур, що використовується підприємством для складання та подання фінансової звітності. Однак, облікова політика також визначає способи організа-ції та ведення бухгалтерського обліку на підприємстві, з урахуванням конкрет-них умов його діяльності, при чому має враховувати такі важливі фактори як: форму власності та організаційно-правову структуру підприємства; вид економі-чної діяльності, що зумовлює особливості та умови облікової роботи; параметри підприємства за обсягами діяльності, номенклатури продукції і чисельності пра-цюючих, тощо; відносини з податковою системою, наявність пільг та умови їх отримання; умови забезпечення підприємства ресурсами та умови реалізації го-тової продукції; рівень забезпеченості кваліфікованими обліковими працівника-ми; умови організації та стимулювання праці, відповідальності, тощо.
Формуючи облікову політику, необхідно керуватися основними принци-пами бухгалтерського обліку та фінансової звітності (обачності, повного висвіт-лення, автономності, послідовності, безперервності, нарахування та відповіднос-ті доходів і витрат, превалювання сутності над формою, історичної собівартості, єдиного грошового вимірника та періодичності). Адже обрана облікова політика застосовується підприємством з року в рік і у будь-якому разі повинна залиша-тися незмінною принаймі протягом календарного року (з 1 січня по 31 грудня). Зміна облікової політики можлива у випадках, передбачених національними по-ложеннями бухгалтерського обліку, у зв'язку зі змінами в законодавстві, розроб-кою і застосуванням нових методів ведення бухгалтерського обліку або суттєви-ми змінами в умовах роботи чи структурі підприємства. Якщо такі зміни відбу-лись, то про це ґрунтовно повідомляється у пояснювальній записці до річної зві-тності.
Облікову політику підприємство визначає самостійно в особі його керів-ника та головного бухгалтера відповідним наказом чи розпорядженням.
Наказ про облікову політику - документ внутрішньогосподарського корис-тування, що повинен повно відображати особливості організації та ведення бух-галтерського обліку і складання звітності на підприємстві. Форма і зміст наказу на сьогодні не регламентується.