Медологічні аспекти формування облікової політики на підприємстві (ID:242542)
Зміст
ЗМІСТ ВСТУП.............................................................................................................................3
РОЗДІЛ 1 Економічна характеристика СТОВ «Говтва» …………….…………..….6
1.1Загальна характеристика підприємства………………………………....6
1.2 Організація бухгалтерського обліку…………………………………..16
1.3 Аналіз основних техніко-економічних показників діяльності підприємства……………………………………………………………25
1.4 Охорона праці……………………………………………………….….36
РОЗДІЛ 2 Облікова політика на підприємстві, як передумова його ефективного існування........................................................................................................................46
2.1 Сутність і зміст облікової політики…………………………………...46
2.2 Формування, значення та зміна облікової політики……………...….52
2.3 Проблеми формування облікової політики…………………………..57
2.4 Елементи облікової політики стосовно основних об’єктів обліку СТОВ «Говтва» ………………………………………………………...59
2.5 Методологічні аспекти формування наказу про облікову політику..66
ВИСНОВКИ……………………………………………………………………...........72
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ ………………………..………..……………………….….76
ДОДАТКИ………………………………………………………………………….….82
Зразок роботи
Процеси становлення та розвитку економіки, які відбуваються в Україні, невід’ємно пов’язані з посиленням глобалізації, яка сприяє вирішенню як економічних, так і соціальних проблем. Прогрес у даній сфері у нашій країні залежить від вирішення комплексу завдань, одним із яких є необхідність реформування бухгалтерського обліку, його пристосування до нових умов господарювання. Наслідком впровадження змін є залучення із зарубіжної практики якісно нових понять і явищ, до яких належить і облікова політика.
Ефективне функціонування запозичених явищ передбачає не лише їх механічне перенесення у вітчизняну практику, але й їх нормативне закріплення. У зв’язку з цим, необхідним є постійна адаптація до історично сформованих традицій, особливостей українського менталітету, до змін зовнішнього конкурентного середовища, у якому здійснюється виробнича діяльність, що потребує відображення в обліку не тільки фактів, які відбулися, а й складання прогнозів подальших змін у сфері виробництва, інвестиційній та інноваційній діяльності.
Вирішення зазначених проблем відбувається відповідно з обліковою політикою. Саме облікова політика відображає усі принципові питання організації обліку на підприємстві з урахуванням специфіки його діяльності. Від обраних облікових оцінок залежить об’єктивність і точність розкриття інформації у фінансовій звітності.
Питання формування та реалізації облікової політики підприємства знайшли своє відображення у працях українських вчених: Ф.Ф. Бутинця, Г.М. Давидова, С.В. Івахненкова, М.С. Пушкаря, Ю.Б. Чацкіса; і зарубіжних – А.С. Бакаєва, П.С. Безруких, М.П. Кондратюкова.
Незважаючи на значні наукові напрацювання, аналіз практики формування і застосування облікової політики на підприємствах свідчить, що в сучасних умовах процесу її формування приділяється недостатньо уваги як з боку працівників бухгалтерської служби, так і з боку власників та адміністрації підприємства, як результат, у процесі роботи виявляються різного роду недоліки: зміст більшості наказів не структуризований, мало уваги приділяється методології та технології ведення обліку, незіставність показників звітності різних періодів.
Інші роботи з даної категорії: