Зміст
Вступ
Розділ 1. Економічна сутність податку на додану вартість та розрахунків з бюджетом по пдв
1.1. Економічна сутність податку на додану вартість
1.2 Методичні основи обліку розрахунків з бюджетом по ПДВ
1.3. Організація бухгалтерського обліку розрахунків з бюджетом по ПДВ
Розділ 2. Облік розрахунків з бюджетом по пдв на ват «золотоніська парфюмерно – косметична фабрика»
2.1. Організаційно-економічна характеристика підприємства
2.2 Методика бухгалтерського обліку податку на додану вартість на підприємстві
2.3 Порядок заповнення та подання декларації про ПДВ в органи податкової інспекції
Розділ 3. Резерви вдосконалення обліку розрахунків з бюджетом по пдв
Висновки та пропозиції
Список використаних джерел
Додатки
Підсумовуючи вищесказане можна зробити наступні висновки.
Податок на додану вартість (ПДВ) є загальнодержавним, непрямим податком на споживну вартість, що справляється з юридичних та фізичних осіб.
ПДВ – це непрямий податок, який є часткою новоствореної вартості, входить до ціни реалізації товарів і сплачується споживачем до державного бюджету на кожному етапі виробництва товарів.
Субрахунок 641 (ПДВ) призначений для обліку розрахунків з податку на додану вартість; субрахунок 643 - для обліку податкових зобов'язань з ПДВ, що виникають за правилами податкового законодавства у разі, якщо як перша подія в операції, що передбачає реалізацію, зафіксоване отримання авансу (передоплати) від покупця або замовника; субрахунок 644 - для обліку податкового кредиту з ПДВ, що виникає за правилами податкового законодавства у разі, якщо як перша подія в операції, що передбачає придбання, зафіксована видача авансу (передоплати) продавцю.
Сума, яка має бути сплачена до бюджету по ПДВ, визначається як різниця між податковим зобов’язанням (кредит 641 рахунку) і податковим кредитом (дебет 641 рахунку) і має бути перерахована до бюджету. У випадку, якщо така різниця є від’ємною, наприклад, при значних закупках необхідної сировини, підприємство має дебетове сальдо, яке відображається в активі балансу і на дану суму зменшуються податкові зобов’язання наступних періодів.
Облік податку на додану вартість передбачає три стадії: первинний, поточний та підсумковий облік.
Первинним документом з обліку податку на додану вартість на ВАТ «Золотоніська парфюмерно – косметична фабрика» є податкова накладна. Підприємство не займається зовнішньоекономічною діяльністю, тому такі документи як податковий вексель на ньому не застосовуються.
З відомостей дані переносять до головної книги, в якій дані узагальнюються, потім ці дані переносяться до шахової відомості і оборотно – сальдової відомості. Дані оборотно – сальдової відомості є підставою для складання звітності.
Залишки по рахунку 641 «Розрахунки по податках», 643 «Податкові зобов’язання», 644 «Податковий кредит» відображаються в балансі підприємстві у випадку, якщо дебетове сальдо – в пасиві балансу, кредитове сальдо – в активі.
Сума нарахованого по всьому обсягу реалізації податку на додану вартість (податкового зобов’язання по кредиту рахунку 641) відображається в Звіті про фінансові результати (рядок 015) та податковій декларації з ПДВ.
Для покращення розрахунків з ПДВ в роботі запропоновано:
- об’єднати такі первинні документи як товарна і податкова накладна;
- усунути рахунки 643 “Податкові зобов’язання” і 644 “Податковий кредит”, що дозволить зменшити кількість бухгалтерських записів, усунути недоліки при відображенні ПДВ щодо бартерних операцій.
- впровадження системи електронної подачі звітності
- реформування ПДВ, щоб він став податком односторонньої дії.
Перелік графічного матеріалу
Рис.2.1 Схема структури управління Золотоніської ПКФ
Таблиця 2.1 Основні техніко – економічні показники діяльності підприємства
Таблиця 2.2 Аналіз майнового стану підприємства
Таблиця 2.3 Аналіз показників ліквідності підприємства
Таблиця 2.4 Аналіз показників фінансової стійкості підприємства
Рис. 2.2 Схема документального обліку розрахунків з ПДВ
Таблиця 2.5 Основні проведення з обліку податку на додану вартість