Зміст
Вступ
1. Сутність заробітної плати та єдиного соціального внеску, особливості їх обліку в бюджетній установі
2. Документальне забезпечення обліку заробітної плати та єдиного соціального внеску, складання звітності
3. Аналітичний та синтетичний облік розрахунків з оплати праці, порядку нарахування і сплати єдиного соціального внеску в бюджетній установі
Висновки
Список використаних джерел
Додатки
Заробітна плата — це винагорода, обчислена як правило у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Право на працю в бюджетних установах громадяни реалізують укладанням колективного договору, трудового договору або трудового контракту, який є однією з форм трудового договору.
Основним джерелом інформації про використання робочого часу є дані табельного обліку. Для обліку використовують такі документи, як «Платіжна відомість», «Розрахунково – платіжна відомість», «Розрахункова відомість» та інші.
Звітність бюджетної установи, в якій міститься інформація щодо заборгованості із заробітної плати, її нарахування і витрачання містить наступні форми: №1 Баланс, №2д, №2м «Звіт про надходження і використання коштів загального фонду».
Складається наступна статистична звітність: «Звіт з праці» (ф.№1 - ПВ), Звіт про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) і потреби в працівниках (ф. №3 - ПН), Звіт про кількісний та якісний склад державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування, що займають посади керівників і спеціалістів (ф. №9-ДС), Звіт про травматизм на виробництві (ф.№7 - тнв).
Особливу увагу необхідно приділити податковій звітності. Бюджетна установа має подавати до органів Пенсійного фонду Звіт щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування.
Для обліку розрахунків з працівниками, що перебувають і не перебувають в штаті установ за всіма видами заробітної плати, преміями, допомогою у зв’язку з тимчасовою непрацездатністю призначено пасивний субрахунок 661 «Розрахунки із заробітної плати» рахунка 66 «розрахунки з оплати праці».