Управління дебіторською заборгованістю підприємства (ID:600915)
Зміст
Зміст
ВСТУП 2
РОЗДIЛ 1. ТЕОРЕТИЧНI ОСНОВИ УПРАВЛIННЯ ДЕБIТОРСЬКОЮ ЗАБОРГОВАНIСТЮ ПIДПРИЄМСТВА 5
1.1 Сутнiсть та значення дебiторської заборгованостi пiдприємства 5
1.2 Аналіз дебіторської заборгованості підприємства 7
1.3 Показники, що характеризують стан дебіторської заборгованості підприємства 9
1.4 Політика управління дебіторською заборгованістю підприємства 12
РОЗДІЛ 2. ОСОБЛИВОСТІ УПРАВЛІННЯ ДЕБІТОРСЬКОЮ ЗАБОРГОВАНІСТЮ ПАТ КИЇВСЬКОГО ЗАВОДУ ЕНЕРГЕТИЧНОГО МАШИНОБУДУВАННЯ "ТММ-ЕНЕРГОБУД". 17
2.1 Організаційно – економічна характеристика Київського заводу енергетичного машинобудування "ТММ-ЕНЕРГОБУД". 17
2.2 Аналіз фінансового стану Київського заводу енергетичного машинобудування «ТММ – Енергобуд» 20
2.3 Аналіз складу та структури дебіторської заборгованості ПАТ «ТММ – Енергобуд» 24
РОЗДІЛ 3. РОЗРОБКА КОМПЛЕКСУ ЗАХОДІВ ЩОДО ОПТИМІЗАЦІЇ ДЕБІТОРСЬКОЇ ЗАБОРГОВАНОСТІ 28
3.1 Оптимізація дебіторської заборгованості в системі управління перспективною платоспроможністю 28
3.2 Визначення оптимального розміру дебіторської заборгованості при наданні товарного кредиту 30
3.3 Оптимізація дебіторської заборгованості за допомогою визначення щоденних балансових залишків 33
ВИСНОВКИ 35
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 38
ДОДАТКИ 41
Зразок роботи
Аналіз доходів показав, що у порівнянні з 2013 р. у 2015 р. виручка від реалізації зросла на 655952 тис. грн. Зауважимо, що дане зростання спостерігалося і в динаміці також, що можна відзначити як позитивну тенденцію. Орієнтовно схожа ситуація й з іншими операційними доходами: вони також показали зростання як на кінець аналізованого періоду, так і в динаміці в цілому.
Аналіз показав, що за три роки на підприємстві чистий прибуток зріс на 47050 тис грн. (або 91,27 % приросту) та на кінець періоду становив 98599 тис. грн., однак, на нашу думку, це не є свідченням вдалої роботи підприємства, адже дохід від реалізації показав приріст у розмірі 193,8 %, що перевищує темп приросту чистого доходу більше, ніж на 100 процентних пункти.
Основним негативним фактором слабкого зростання прибутку можна вважати відчутне зростання собівартості на 246,67 %, що не дало змоги отримати більші показники валового прибутку.
Для зіставлення середньорічної вартості основних засобів та середньоспискової чисельності працюючих, використовують показник фондоозброєності. Такий показник показує, скільки гривень основних фондів припадає на одного працівника підприємства.
Так, у товариства показник фондоозброєності становить 19,01 тис. грн. /чол. в 2013 році. За аналізований період відповідний показник збільшився на 34,18 тис. грн. / чол. та становив 53,19 тис. грн. / чол. На відповідний показник збільшення середньоспискової чисельності працюючих негативного впливу не здійснило, оскільки спостерігалося також і зростання основних фондів у грошовому еквіваленті. чисельності працюючих цей показник збільшився на 0,54 тис. грн./чол.
При цьому відзначимо, що в структурі капіталу також відбуваються певні зміни. Так обсяг власного капіталу підприємства нарощується протягом усього аналізованого періоду, але в той же час обсяги нарощення позикового капіталу є значно вищими, що характеризую «ТММ – Енергобуд» як структурний елемент економіки, що активно використовує позикові ресурси.
У цілому можна відмітити, що основні показники господарської діяльності мають тенденцію до покращення, тобто наявні потенційні можливості для ще більшого зміцнення матеріально- технічної бази, збільшення виробництва продукції та покращення його фінансового стану в перспективі.
Інші роботи з даної категорії: