Зразок роботи
Актуальність теми. Загальним напрямком реалізації державної інноваційної політики є сприяння розвитку науково-технічного потенціалу, формування сучасних технологічних систем з метою їх використання у галузях економіки. Заміна морально застарілих технологій новими забезпечить підвищення ефективності функціонування виробничих та невиробничих структур. Головні акценти у реалізації державної інноваційної політики повинні бути зосереджені на таких напрямках, як сприяння підвищенню інноваційної активності в країні, орієнтація на всебічну підтримку базисних і новітніх технологій, поєднання державного регулювання інноваційної діяльності з ефективним функціонуванням конкурентного ринкового інноваційного механізму, сприяння розвитку інноваційної діяльності в регіонах України, розвиток міжрегіонального і міжнародного трансфертів технологій, міжнародної інвестиційної співпраці, захист інтересів національного інноваційного підприємництва.
При реалізації державної інноваційної політики на підприємстві повинні бути враховані закони і тенденції розвитку науки, техніки і економіки. Від інноваційної активності підприємства залежить його здатність задовольняти потреби споживачів у мінливому ринковому середовищі, конкурентоспроможність і в кінцевому підсумку, фінансову стійкість, та стійкість до виживання. А для того, щоб забезпечити ефективну інноваційну політику на місцевих об’єктах, спочатку мають дійти сталого розвитку інноваційні процеси на державному рівні. Тому, необхідність реалізації державної інноваційної політики обумовлюється сучасним станом інноваційної діяльності, який характеризується низькою інноваційністю, структурною деформованістю, інституційною неповнотою, неузгодженістю та незбалансованістю технологічних, економічних і соціальних аспектів. Створення сприятливих умов для розвитку інноваційних процесів — передусім завдання органів державної влади. За відсутності таких умов неможливо досягти перелому у сфері інноваційної діяльності, зокрема, підвищення конкурентоспроможності виробництва. Отже, вивчення питань державної інноваційної політики та її реалізації на підприємстві в умовах конкретного підприємства має без сумніву актуальне і важливе значення.
Стан дослідженості проблеми. Проблемам державної інноваційної політики присвячені дослідження провідних вітчизняних і зарубіжних учених, серед яких: Г.Андрощук , Р.Еннан, Б.Малицький, Л. Федулова, П.Завлін, Морщагін О.В., І.Сільченко. Кожен із згаданих вище дослідників вивчає конкретні аспекти державної інноваційної політики. Разом з тим, недостатньо висвітлені особливості практичної реалізації державної інноваційної політики на підприємстві.
Мета і завдання дослідження. Метою роботи є огляд теоретичних основ, аналіз практичних аспектів та дослідження державної інноваційної політики та ії реалізації на ПАТ «КВАЗАР» та визначенні шляхів оптимізації реалізації інноваційної політики та інноваційних процесів на досліджуваному підприємстві.
На основі сформульованої мети визначено основні завдання:
визначити поняття та сутність державної інноваційної політики;
дати організаційно-економічну характеристику ПАТ «КВАЗАР»;
з’ясувати можливості впровадження державної інноваційної політики на ПАТ «КВАЗАР»;
дослідити технологію реалізації державної інноваційної політики на досліджуваному підприємстві;
визначити шляхи оптимізації реалізації інноваційної політики та інноваційних процесів на ПАТ «КВАЗАР»;
запропонувати пропозиції щодо вдосконалення інноваційної політики на ПАТ «КВАЗАР»;
розробити методи подолання опору інноваційним змінам, які пропонуються для впровадження у ПАТ «КВАЗАР».
Об’єкт та предмет дослідження. Об’єктом дослідження є публічне акціонерне товариство «Квазар, яке працює в галузі відновлюваної енергетики, виробляє й постачає сонячні батареї. Підприємство розташовано за юридичною адресою м. Київ вулиця Північно -Сирецька 3.
Предметом дослідження в дипломній магістерський роботі є державна інноваційна політика та її реалізація на підприємстві.
Наукова новизна одержаних результатів. Наукова новизна результатів дослідження полягає у наступному:
на основі аналізу різнопланових джерел узагальнено та систематизовано теоретичні основи державної інноваційної політики та її реалізації на підприємстві; запропоновано шляхи оптимізації реалізації інноваційної політики та інноваційних процесів на ПАТ «КВАЗАР».
Практичне значення отриманих результатів. Практична цінність роботи, на наш погляд, полягає у розробці шляхів оптимізації реалізації інноваційної політики та інноваційних процесів на ПАТ «КВАЗАР» в сучасних економічних умовах.