Зразок роботи
ВСТУП
У наш час дуже широко досліджуються новітні методи збереження інформації, адже наука розвивається, з’являються можливості для розроблення зручніших, довговічніших та практичніших у застосуванні, збереженні та передачі даних матеріальних носіїв інформації. Завдяки швидкому науковому прогресу на сьогоднішній день людство має змогу користуватися багатьма засобами для збереження та передачі інформації. Неможливо побачити майбутнє матеріальних носіїв документа без історії їх розвитку.
Щодо актуальності питання, варто зазначити, що, сьогодні як ніколи, наука допомагає людині робити своє життя зручнішим та комфортнішим, відтак зручнішим стає і використання сучасних носіїв інформації — USB-флеш-диски, CD, DVD-дисків, microSD, голограм та ін.
Людина має змогу зекономити місце на поличці, зберігаючи там лише декілька компакт-дисків, на яких може міститися ціла бібліотека. Але, звісно, не варто залишати поза увагою друковану книгу, яка з давнини слугує вірним та незмінним носієм різноманітної інформації. Хоча, необхідно зазначити, що сьогодні все частіше звучить поняття «електронна книга», тобто сукупність даних у пам’яті комп’ютера, або пристрій, спеціально призначений для читання текстів, збережених у цифровому вигляді.
Дослідники вважають, що в час стрімкого розвитку науки і техніки, книга перетвориться саме в електронний документ, який можна буде відтворювати на персональних комп’ютерах, смартфонах та інших пристроях.
Теоретичну базу дослідження складають положення й концепції, викладені в наукових працях вітчизняних і зарубіжних учених у галузі бібліотекознавства, книгознавства, документознавства, соціальних комунікацій, інформатики: Н. М. Кушнаренко, Г. М. Швецова-Водки, Ю. Н. Столярова, Ю. І. Палехи, М. В. Комової, Н. С. Ларькова, С. В. Глущика, В. Д. Немцова, Н. Б. Зіновьєвої та інших.
Мета роботи: дослідити розвиток матеріальних носіїв документа, охарактеризувати сучасну матеріальну складову документа, як результат значного науково-технічного прогресу.
Завдання дослідження обумовлені його метою:
— дослідити історію розвитку природніх носіїв документа;
— здійснити характеристику штучних матеріальних об’єктів для фіксування інформації;
— здійснити аналіз оптичного диску, як носія інформації;
— проаналізувати сучасний стан розвитку новітніх матеріалів, призначених для збереження інформації;
— визначити перспективи розвитку сучасних носіїв документної інформації.
Об’єктом дослідження є матеріальна основа документа, як невід’ємна складова документа.
Предмет дослідження: сучасні матеріальні носії документної інформації.
Методологічною основою роботи є загальнонаукові методи проведення досліджень, зокрема, було використано методи логічного і історичного підходів до пізнання явищ, аналізу та синтезу, систематизації та узагальнення, методи комплексного аналізу.