Центральний державний електронний архів України, м. Київ (ЦДЕА України)» (ID:339658)
Зміст
Зміст
ВСТУП 3
1. ПЕРЕДУМОВИ ТА ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ ЦДЕА УКРАЇНИ 5
2. ДІЯЛЬНІСТЬ ТА СТРУКТУРА АРХІВУ 8
2.1. Основна діяльність 8
2.2. Структура архіву 10
2.3. Фонди архіву 14
ВИСНОВОК 16
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 17
Реферат виконаний з урахуванням всіх вимог змістового та текстового оформлення
Окремі розділи можна використовувати як доповіді або результати індивідуального достідження
Зразок роботи
ВСТУП
З самого початку винайдення письма документи представляли велику цінність для людей та держави в цілому.
Кожна важлива подія, процес супроводжувався фіксуванням інформації про нього на папері. Саме документ дозволив передавати інформацію в часі та просторі і став безцінним носієм історії для всього світу і нашої країни зокрема. Вже з давніх часів постала потреба у належному ставленні і зберіганні документів. Створювались бібліотеки, сховища, скарбниці, архіви які брали на себе відповідальність за збереження документів.
З кожним роком збільшувалась кількість інформації зафіксованої на папері і відповідно збільшувалась роль установ, які забезпечували їх зберігання. На теперішній час архіви України неоціненним джерелом історії та засобом управління суспільними процесами. Адже архівні документи є однією зі складових системи цінностей народу і держави в цілому.
Нині архівна мережа України нараховує понад 700 установ. Найвідоміші з них — центральні архіви у Києві та Львові. Вони мають унікальну джерельну базу: метричні книги, в яких духовенство реєструвало церковні акти — хрещення, вінчання й поховання віруючих упродовж ХVII — початку ХХ ст., щорічні записи різних конфесій, а також державні документи звітності Російської імперії кінця ХVІІІ — середини ХІХ ст., розписи, матеріали переписів населення ХІХ-ХХ ст., військові документи, списки власників будинків тощо.
Станом на початок XXI ст. мережа архівних установ України включає понад 700 установ — 9 центральних державних архівів України:
• Центральний державний архів вищих органів влади та управління України;
• Центральний державний історичний архів України (Київ);
• Центральний державний історичний архів України, Львів;
• Центральний державний архів громадських об'єднань України;
• Центральний державний кінофотофоноархів України ім.Г.С.Пшеничного;
• Центральний державний науково-технічний архів України;
• Центральний державний архів-музей літератури і мистецтв України;
• Центральний державний електронний архів України;
• Центральний державний архів зарубіжної україніки.
В наслідок створення і активного розвитку у ХХ ст. новітніх технологій і ЕОМ з’явився і дуже широко поширився такий вид документів як електронний. Значне поширення його у суспільному житті людей, функціонуванні підприємств, організацій та державі призвело до значного збільшення такого типу документів. Оскільки відповідно до законодавства України документ в електронній формі має юридичну силу і є цінним як і паперовий, тому виникла потреба у їх зберіганні. Саме тому був створений Центральний державний електронний архів України.
Інші роботи з даної категорії: