Ландшафтні процеси в умовах техногенного забруднення степових ландшафтів північної Євразії (ID:1064787)
Зміст
Вступ 2
1. Основні характеристики конкретного степових ландшафтів північної Євразії 4
2. Джерела головних забруднювачів і перелік забруднювачів степових ландшафтів північної Євразії 11
3. Рух забруднень по вертикальному профілю степових ландшафтів північної Євразії (аеро-; фіто-; педогоризонти) 17
4. Утворення в степових ландшафтів північної Євразії ландшафтно-геохімічних бар'єрів 19
5. Аналіз факторів самоочищення степових ландшафтів північної Євразії 25
Висновки 29
Список використаних джерел 32
ДОДАТКИ 36
Зразок роботи
Вступ
. Майже всіх континентах (крім Антарктиди) тією чи іншою мірою розвинені степові природні зони. Степи зустрічаються в субтропічному та помірному поясах.
Найбільш широко вони поширені в помірному поясі. Головні особливості степової зони цього поясу - континентальність клімату, безлісся вододілів, переважання трав'янистої (переважно злакової) рослинності більш менш ксерофітного характеру - властиві не тільки для степової ландшафтної зони, але і для лісостепу і напівпустелі. Класичний розвиток степу помірного поясу здобули в Північній Америці (прерії) та Євразії.
Євразійське степове простір у вигляді суцільного пояса шириною від 150 до 600км протягнулося більш ніж на 8000 до придунайських рівнин Угорщини і Румунії до Даурії і Східної Монголії (між 27 ° і 127 ° ст. д.). і 46 ° пн.ш.). Перебуваючи в динамічному контакті з прилеглими природними зонами (насамперед лісами та пустельями), степи сформувалися як зональний тип ландшафту, що займає серединне становище в еколого-географічній структурі материка.
Актуальність теми Степові ландшафти Євразії відіграли важливу роль історії людства. Зовнішність степових ландшафтів формувався під впливом потужного антропогенного преса. Особливу роль відіграли в цьому процесі одомашнення копитних тварин (насамперед коні) та землеробство, чому сприяли родючі чорноземні ґрунти. Постеповому коридору - від Центральної Азії до півдня Середньої Європи - здійснювалася міграція народів, йшов глобальний культурний обмін між різними цивілізаціями.
У другій половині XIX століття було завершено сільськогосподарське освоєння степів України, Поволжя та Подоння. На початку XX ст. почалося інтенсивне заселення північних степів Зауралля, Казахстану та Південного Сибіру, а в 50-60-ті роки практично були повністю освоєні цілинні та покладені землі всієї степової зони Заволжя, Уралу, Казахстану та Сибіру.
Зігравши винятково важливу роль в історії людства, степ першої і з усіх інших зональних типів ландшафту виявилася на межі повної втрати свого початкового вигляду внаслідок заміни корінних екосистем агроландшафтами. У жодній іншій ландшафтній зоні Євразії немає такої високої частки сільгоспугідь (87-96 %) та ріллі (40-85 %) у земельному балансі територій. У степовій зоні зарегульованість річкового стоку досягла 40-55%, а його сумарні втрати 1/3 від вихідного обсягу.
Мета роботи: проаналізувати ландшафтні процеси в умовах техногенного забруднення степових ландшафтів північної Євразії.
Структура роботи визначилася поставленими завданнями:
1) розглянути основні характеристики степових ландшафтів північної Євразії;
2) визначити джерела головних забруднювачів і перелік забруднювачів;
3) проаналізувати рух забруднень по вертикальному профілю степових ландшафтів північної Євразії (аеро-; фіто-; педогоризонти);
4) дослідити утворення в степових ландшафтів північної Євразії ландшафтно-геохімічних бар'єрів;
5) Аналізувати факторів самоочищення степових ландшафтів північної Євразії;
Об’єкт: степові ландшафти північної Євразії.
Предмет: ландшафтні процеси в умовах техногенного забруднення степових ландшафтів північної Євразії.
Джерелами інформації для виконання курсової роботи є: публікації у вітчизняних та зарубіжних ЗМІ, статистичні матеріали, фактичні дані про результати діяльності об’єкта дослідження, прайс-листи, анкети фахівців і респондентів, сайти мережі Інтернет та ін.
Структура роботи складається із вступу п’яти пунктів а також висновків, списку використаної літератури та додатків. Обсяг роботи – 37 сторінок, у списку літератури 49 найменувань та 2 сторінок додатків.
Інші роботи з даної категорії: