Правові засади застосування пестицидів і агрохімікатів (ID:204022)
Зміст
ВСТУП 3
ПРАВОВІ ЗАСАДИ ЗАСТОСУВАННЯ ПЕСТИЦИДІВ І АГРОХІМІКАТІВ 4
ВИСНОВОК 11
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ 12
Зразок роботи
ВСТУП
Проблема належного й ефективного правового регулювання застосування засобів захисту сільськогосподарських рослин в Україні досить актуальна. Ключове питання полягає в тому, яким саме чином має функціонувати закріплений на законодавчому рівні механізм застосування засобів захисту сільськогосподарських рослин. Досі майже нез’ясованими залишаються питання правового регулювання діяльності, пов’язаної з виробництвом і торгівлею пестицидами й агрохімікатами, правового забезпечення зберігання, транспортування, застосування, утилізації, знищення та знешкодження хімічних засобів захисту сільськогосподарських рослин, недостатньо врегульовані особливості сертифікації пестицидів і агрохімікатів відповідно до вимог державних стандартів, питання відповідальності за порушення законодавства про застосування пестицидів і агрохімікатів.
У рамках порушених питань проводились окремі наукові дослідження, в яких були проаналізовані основні проблемні питання належного правового регулювання застосування засобів захисту сільськогосподарських рослин. Серед них доцільно виділити публікації таких науковців, як Т. Руткевич щодо становлення законодавства, що регулює використання хімічних засобів захисту в сільському господарстві та В. Висоцького відносно правових наслідків порушення законодавства про пестициди й агрохімікати.
Законодавство України з питань використання пестицидів та агрохімікатів недосконале, тому потребує узгодження нормативно-правових положень із міжнародними і, насамперед, європейськими вимогами щодо безпеки засобів захисту рослин та добрив. Розглянемо дане питання детальніше.
ВИСНОВОК
Таким чином, сучасний європейський механізм захисту екологічних прав має істотний потенціал для розвитку та удосконалення найближчим часом, що цілком може привести до позитивних наслідків.
Цей досвід є надзвичайно корисним для нашої держави, перед якою постають серйозні виклики в сфері екології. Застосування принципу екологічної орієнтованості, врахування необхідності при законотворенні в природоохоронній сфері керуватися передусім правами людини на безпечне навколишнє середовище вбачається ключовим для України при здійсненні правотворчої діяльності. Крім того, необхідно із врахуванням положень законодавства ЄС (зокрема, вищевказаних директив) вдосконалити правове регулювання механізму участі громадськості в прийнятті рішень, що стосуються екологічної безпеки та здійснювати заходи, необхідні для сприяння реалізації відповідних положень [9, с. 78].
Прийняття основних положень законодавства ЄС про обіг агрохімікатів та пестицидів в Україні забезпечить суб’єктів господарювання в сфері сільського господарства високоефективними та якісними пестицидами і агрохімікатами, підвищить ефективність проведення реєстрації пестицидів та агрохімікатів, що сприятиме виробництву продукції рослинництва, якість якої відповідатиме вимогам СОТ. Крім того, сприятиме поступовому переходу аграрного сектору на принципи «екологічного землеробства».
Інші роботи з даної категорії: