Зразок роботи
Сонячний зарядний пристрій це сучасна портативна система, основною складовою якої є сонячна батарея. Сонячна зарядка є універсальним джерелом енергії, тому що підходить для багатьох пристроїв: телефону, планшета, ноутбука, відеокамери, фотоапарата, GPS-навігатора. Зарядний пристрій на сонячній батареї виступає як варіант альтернативної енергетики, який дозволяє завжди залишатися на зв'язку.
Перевагою зарядних пристроїв на сонячній батареї для телефонів і планшетів є її невеликі габарити і мала вага. Більш потужні моделі сонячних батарей не можуть похвалитися такою компактністю, вони відрізняються великою площею. При виборі сонячного зарядного пристрою, необхідно врахувати його цільове призначення (табл. 3.1).
Таблиця 3.1 – Потужність сонячної батареї та ємність акумулятора в залежності від їх цільового призначення
.
.
.
З таблиці 3.2 можна зробити висновок про те, що користування даною портативною батареєю є дуже не зручним так як потребує декілька днів на її заряджання у сонячну погоду, а в похмуру погоду цей процес може тривати аж до тижня. Іншою проблемою є те, що перехідники, які йдуть у комплекті, підходять тільки до старих гаджетів.
Портативна сонячна батарея «Solar Mobile Charger Р1100F-2600» призначена для зарядки плеєрів (mp3, mp4), мобільних телефонів та інших цифрових продуктів. На сьогодні Solar Mobile Charger Р1100F-2600 коштує 400 гривень.
Корпус зарядного пристрою виконаний досить якісно, хоч і з тонкого металу. Але це ймовірно зроблено для того, щоб знизити загальну вагу і розмір пристрою, а не з метою економії. Розміри складають 120 мм × 73 мм × 10 мм.
Для зручності користувача на зовнішній стороні корпусу є індикатор стану і два роз'єми підключення живлення: 5 В і 5,5 В. Що стосується вихідного струму пристрою, то даний параметр знаходиться в межах від 500 до 800 мА. В процесі заряду внутрішнього акумулятора горить зелений індикатор, незалежно від того, що є джерелом зарядки - мережевий адаптер або USB чи сонячні промені.
Як стверджують виробники, зарядити повністю акумулятор від сонця можна за 10-14 годин. В принципі, експеримент підтвердив задану цифру, але багато що залежить все ж від того, скільки світла потрапляє на панель.
Накопичений заряд зберігається у вбудованому акумуляторі ємністю 2600 мА/год. Для нормальної роботи пристрою досить яскравого сонячного світла. Якщо ж є розетка під рукою, то акумулятор можна зарядити від мережі в будь-який час дня і ночі.
Дана портативна сонячна батарея не може на 100% замінити звичайні зарядки до телефону в силу того, що процес заряду більш тривалий, а також залежить від погодних умов.
Користувачі даною панеллю стверджують, що полежавши під прямими променями і не через скло цілий день, вона може зарядити телефон на 50%.
Термін заряджання сонячної панелі від мережі складає 7 годин 45 хвилин (рис. 3.12). Після цього за допомогою портативного зарядного пристрою можна зарядити повністю мобільний телефон (1 година 15 хвилин) та на 15 % планшет (25 хвилин) (рис. 3.13).
Як стверджують виробники, зарядити повністю акумулятор від сонця можна за 18-20 годин. В принципі, експеримент підтвердив задану цифру, але багато що залежить все ж від того, скільки світла потрапляє на панель.
Рисунок 3.12 – Процес зарядки сонячної батареї від розетки
Рисунок 3.13 – Процес розряджання сонячної батареї
Отже, використання портативної сонячної батареї для заряджання гаджетів має такі переваги: невеликі габарити та мала вага, джерело енергії є екологічно безпечним та енергетично незалежним, портативність, тобто можливість використовувати зарядний пристрій будь-де та наявність великої кількості перехідників для різних цифрових приладів. Серед недоліків можна виділити такі: залежність процесу заряджання від погодних умов, розглянуті сонячні батареї потужністю 0,4 - 0,7 Вт потребують багато часу на повне заряджання акумулятора, мала ємність акумулятора, більшість перехідників підходять до старих цифрових приладів.