ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЕКОЛОГІЧНОГО АУДИТУ ЕНЕРГЕТИЧНОГО ПІДПРИЄМСТВА (ID:839415)
Зміст
ВСТУП
РОЗДІЛ 1. ТЕОРЕТИЧНІ ОСНОВИ ФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЕКОЛОГІЧНОГО АУДИТУ ЕНЕРГЕТИЧНОГО ПІДПРИЄМСТВА
1.1 Наукові підходи до розуміння поняття «енергетичний екологічний аудит»
1.2 Елементи системи екологічного енергетичного аудиту
РОЗДІЛ 2. ДОСЛІДЖЕННЯ РІВНЯ ЕКОЛОГІЧНОЇ ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ КОМПАНІЇ «ГРУПА ДТЕК»
2.1 Комплексна характеристика діяльності підприємства
2.2 Характеристика екологічної політики підприємства
2.3 Аналіз результативності екологічної політики підприємства
РОЗДІЛ 3. УДОСКОНАЛЕННЯ СИСТЕМИ ЕКОЛОГІЧНОГО АУДИТУ ГРУПИ ДТЕК В УМОВАХ ПІСЛЯВОЄННОГО ВІДНОВЛЕННЯ
3.1 Стратегічні цілі у сфері екологічного аудиту
3.2 Розробка та функціонування системи екологічного аудиту
ВИСНОВКИ
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ
Зразок роботи
Актуальність дослідження. Наявність надійної системи екологічної безпеки є важливим фактором для ефективного функціонування будь-якого підприємства і зростання його економічного потенціалу. Один з перспективних шляхів досягнення цієї безпеки та розв’язання екологічних проблем промислового виробництва - це впровадження екологічного аудиту. Головною метою екологічного аудиту є зменшення негативного впливу діяльності організації на навколишнє природне середовище. Впровадження системи екологічного аудиту на підприємстві передбачає застосування природоохоронних і енергозберігаючих технологій, що робить виробництво економічно вигідним, екологічно безпечним і соціально необхідним. Особливо актуальне впровадження систем екологічного аудиту стає у країнах з транзитивною економікою, де значний бюджетний дефіцит обмежує можливості державного фінансування програм екологічної політики підприємств.
Особлива важливість екологізації виробництва та впровадження систем екологічного аудиту в Україні набуває значення через інтеграцію країни до Європейського Союзу. Розв’язання екологічних проблем в Україні сильно залежить від зростання екологічної відповідальності підприємств, що передбачає наявність системи екологічного аудиту (СЕМ). Незважаючи на важливість завдання зменшення негативного впливу підприємств на довкілля, багато українських підприємств не вважають це пріоритетом і часто обмежуються лише оголошенням про бажання підвищити прозорість та відповідальність.
Однією з основних причин такого стану речей є збереження застарілого обладнання та обмежені інвестиційні можливості для модернізації та переходу на безпечні технології. У останні роки ці процеси зазнали значних перешкод, оскільки фінансові ресурси підприємств були спрямовані на вирішення інших викликів в сфері діяльності. Однією з таких перешкод була пандемія COVID-19, яка змусила підприємства шукати нові способи організації основних бізнес-процесів. Нестабільний режим роботи, зменшення обсягів виробництва та фінансові труднощі призвели до відкладення навіть тих проєктів, які були плановані раніше, на невизначений час.
Ще більш серйозною загрозою для прогресу в напрямку покращення ефективності природокористування та підвищення рівня екологічної відповідальності підприємств є воєнний конфлікт. Обстріли та знищення окремих підприємств та інфраструктури, загрози атомних енергетичних об’єктів - все це призводить до серйозних екологічних пошкоджень. За сім місяців воєнного конфлікту нанесено збитків навколишньому середовищу на суму 36 млрд євро, з яких 11,4 млрд євро становить шкода, завдана ґрунтам, а 24,6 млрд євро - збитки внаслідок забруднення повітря.
Метою роботи є дослідження теоретичних положень щодо формування системи екологічного аудиту підприємства, розкриття проблематики стійкого екологічно-відповідального розвитку як головного вектора формування конкурентних переваг підприємства.
З огляду на мету дослідження постають наступні завдання:
- дослідити наукові підходи до розуміння поняття «енергетичний екологічний аудит»;
- визначити елементи системи екологічного енергетичного аудиту;
- зробити комплексну характеристику діяльності підприємства;
- надати характеристику екологічної політики підприємства;
- проаналізувати результативність екологічної політики підприємства;
- дослідити стратегічні цілі у сфері екологічного аудиту у післявоєнний період.
Предметом дослідження є процес формування системи екологічного аудиту на підприємстві, діяльність якого суттєво впливає на навколишнє середовище.
Об’єктом дослідження було обрано «Групу ДТЕК», яка має певний досвід в імплементації принципів сталого розвитку.
Інші роботи з даної категорії: