Роздрібна торгівля: сутність, особливості, види (ID:1049235)
Зміст
ЗМІСТ
ВСТУП 3
1. ТЕОРЕТИЧНІ АСПЕКТИ РОЗДРІБНОЇ ТОРГІВЛІ ТА ЇЇ СУТНІСТЬ ТА ОСОБЛИВОСТІ 4
1.1. Теоретичні аспекти роздрібної торгівлі 4
1.2. Особливості роздрібної торгівлі 10
1.3. Вплив роздрібної торгівлі на суспільство та економіку 16
2. РОЗРОБКА СТРАТЕГІЧНОГО ПЛАНУ ВИПУСКУ ВИРОБІВ 20
2.1. Опис ситуації 20
2.2. Оцінка ефективності діяльності підприємства в поточному році 21
2.3. Розробка стратегічного плану випуску продукції на три роки 25
2.4. Можливі сценарії збільшення випуску виробів бізнес-структурою 31
Висновки до розділу 2 35
ВИСНОВКИ 36
Список використаної літератури 38
ДОДАТКИ 42
Зразок роботи
Як свідчить історія розвитку ринкових економік для будь-якої країни торговельна сфера має важливе значення, оскільки торгівля відображає рівень розвитку товарно-грошових відносин, носієм яких вона є . Саме торгівля є однією з ключових галузей всієї економіки країни та її регіонів, тому проведення аналізу тенденцій її розвитку через розгорнуту мережу роздрібних підприємств, які забезпечують зберігання, транспортування й реалізацію товарної продукції, є актуальним. Найбільш характерною рисою розвитку сучасної торгівлі є глобалізація ритейлу, що безпосередньо впливає на стан і перспективи конкурентоспроможності підприємств торгівлі. Роздрібна торгівля є одним із ключових сегментів господарської діяльності кожної країни, і вона має велике значення як для економічного розвитку, так і для задоволення потреб споживачів. [3]
Роздрібна торгівля є не лише процесом продажу, але й важливим елементом взаємодії між виробниками та споживачами. Вона виступає в ролі посередника, що забезпечує ефективний розподіл товарів та послуг, враховуючи різноманітність попиту та уподобань споживачів. Крім того, роздрібна торгівля відіграє ключову роль у формуванні споживчих тенденцій та впливає на розвиток нових товарів і послуг. Вона дозволяє виробникам отримувати зворотний зв'язок від споживачів щодо їхніх потреб та вимог, що, у свою чергу, стимулює інновації та поліпшення продуктів. Не менш важливою є і роль роздрібної торгівлі у формуванні економічної структури та соціально-економічних відносин.
Теоретичні та методичні аспекти розвитку роздрібної торгівлі висвітлені в роботах таких вітчизняних і зарубіжних вчених: Братчик А. Д. [3], Бутенко Д. С. [5], Заруба В. Я. та Парфентенко І. А. [12], Проскурніна, Н. В. [20].
Метою курсової роботи є узагальнення й розвиток теоретичних підходів та методичних положень, щодо визначення сутності, особливостей та видів роздрібної торгівлі з метою уточнення її ролі в активізації підприємницької діяльності.
Для досягнення зазначеної мети в роботі поставлено та вирішено такі завдання:
розглянуто основні аспекти сутності роздрібної торгівлі з точки зору економічної теорії;
проаналізовано особливості організації та функціонування роздрібних торгових підприємств;
проаналізовано сучасні тенденції розвитку роздрібної торгівлі та їх вплив на економіку та суспільство;
визначено вплив роздрібної торгівлі на суспільство та економіку.
Об’єкт курсової роботи – процес роздрібної торгівлі, а саме її сутність, особливості та види.
Предмет курсової роботи – теоретико методичні засади і практичні положення розвитку роздрібної торгівлі.
Методи. Теоретичною методологічною основою є наукові праці вітчизняних та зарубіжних вчених у галузі роздрібної торгівлі. Для досягнення поставленої мети в курсовій роботі використано такі загальнонаукові та спеціальні методи дослідження: теоретичного узагальнення – для формування висновків; аналізу та синтезу – для уточнення поняття «ритейлу»; абстрактно-логічний – для теоретичного узагальнення; графічний метод – для наочного зображення отриманих результатів.
Інші роботи з даної категорії: