Контрольна робота: Характеристика соціально-економічного розвитку Чернігівської області (ID:1064797)
Зміст
ВСТУП 3
1. Загальні відомості про область 4
2. Загальна характеристика соціально-економічного розвитку Чернігівської області за останні 5 років 7
ВИСНОВКИ 16
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ЛІТЕРАТУРИ 18
ДОДАТКИ 20
Зразок роботи
ВСТУП
Людина відіграє важливу роль в якості стану навколишнього природного середовища, оскільки від її дій залежить поліпшення або погіршення стану довкілля.
Раціональне використання природних ресурсів та охорона довкілля є виключною передумовою сталого суспільного розвитку. Оскільки природні ресурси є основою життєдіяльності населення та економіки держави, саме тому їх збереження, відтворення та невиснажливе використання має здійснюватись як з боку держави, так і з боку громадськості.
Для України, що стала на шлях побудови відкритого демократичного суспільства, потреба у доступній і достовірній інформації про стан довкілля набуває особливого значення.
1. Загальні відомості про область
У часи існування Київської Русі на території Чернігівщини існувало Чернігівське князівство. Після завоювання його монголами у 13 столітті воно увійшло до держави Золотої Орди. Чернігівщина була однією з перших земель, звільнених литовсько-руськими військами від Золотої Орди в середині 14 століття, внаслідок чого увійшла до складу Великого княжества Литовського та Руського. У 15-16 століттях за володіння цією землею велися тривалі війни між Великим князівством Литовським і Руським та Великим князівством Московським, а з 16 століття - Річчю Посполитою та Московським царством. З 1649 по 1764 роки Чернігівщина у складі кількох полків входила до складу козацької держави, Гетьманщини. Після ліквідації останньої Російської імперією центр чернігівських земель був перетворений на Чернігівську губернію, яка проіснувала до початку 20 століття.
Зараз Чернігівщина межує на південному заході вздовж Дніпра з Київщиною та Київським Поліссям, на північному заході — з Білорусією, на півночі — зі Брянщиною, на північному сході — зі Слобожанщиною, а на півдні — з Полтавщиною. На півдні чернігівські землі охоплюють смугу лісостепу до 50 км від лінії Бобровиця — Ніжин — Бахмач — Кролевець — Глухів.
Інші роботи з даної категорії: