Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Глибокі соціально-економічні перетворення в агропромисловому комплексі України, перехід до ринкових відносин об’єктивно вимагають застосування нових методів ведення господарства, спрямованих на оптимізацію використання наявних ресурсів та покращення соціально-економічних показників.
Сучасні методи оптимізації виробництва, в тому числі й у аграрному секторі економіки України, неможливі без застосування економіко-математичних моделей. На підприємства агропромислового комплексу України впливає велика кількість факторів зовнішнього середовища. Усе це формує область невизначеності умов, на базі яких приймаються рішення, тому використання сучасних методів оптимізації діяльності підприємств у аграрному секторі економіки неможливе без застосування економіко-математичних, аналітичних, імітаційних та інших моделей прийняття управлінських рішень.
Питання економіко-математичного моделювання розглянуто в роботах провідних вітчизняних і зарубіжних науковців: В.М. Вовка, В.А. Кадієвського, Т.С. Клєбанової, Ю.Г. Лисенка, О.М. Марюти, А.М. Мороза, О.А. Петрова, І.Г. Поспєлова, О.В. Ульянченка, В.М. Усикіна, Е. Балтенспергера, Р. Белмана, П. Роуза, С. Сілі, Д. Січкі, Д. Форрестера, та інших.
Проте окремі питання вимагають подальшого опрацювання. Так, на даному етапі практично відсутні економіко-математичні моделі, що враховують особливості процесу відтворення у сільському господарстві: його стохастичну природу, взаємозв’язок галузей, не лінійність і динамізм у ринкових умовах господарювання.
Актуальність зазначених проблем в умовах ринкової економіки, їх недостатнє розв'язання та необхідність теоретичного обґрунтування і розробки практичних механізмів оптимізації діяльності підприємств у аграрному секторі економіки зумовили вибір теми дисертації, мету дослідження та перелік необхідних завдань для її досягнення.
Метою курсового дослідження є розробка методологічних засад економіко-математичного моделювання у сільськогосподарському виробництві, узагальнення існуючих та розробка нових економіко-математичних моделей для обґрунтування тактичних і стратегічних рішень у сучасному сільському господарстві.
Досягнення цієї мети зумовило необхідність вирішення наступних завдань:
1. Проаналізувати історію економіко - математичної ідеї
2. Провести економіко-математичне моделювання врожайності на ПП «КУН» методом Брандона
3. Дослідити економіко-математичне моделювання в управлінні ПП «КУН»
Об’єктом дослідження є математичне моделювання у сільськогосподарському виробництві в ринкових умовах.
Предметом дослідження є застосування методів економіко-математичного моделювання у сільськогосподарському підприємстві.
Методи дослідження. У процесі дослідження використано такі методи економічних досліджень: економіко-математичне моделювання (розробка моделей), абстрактно-логічний метод, статистико-економічний (аналіз статистичних даних), монографічний (поглиблене вивчення виробничо-фінансових програм сільськогосподарського підприємства) та інші.
Інформаційною базою дослідження є законодавчі та нормативні акти, статистичні дані та фактичні показники діяльності сільськогосподарських підприємств України, саме ПП «Кун», спеціальна література з проблем теорії та практики моделювання виробничо-фінансових програм сільськогосподарського підприємства.