Зразок роботи
ВСТУП
Актуальність теми. Податок на прибуток і інші податки та збори є цікавою обліково-економічною категорією, в основі якої лежать інтереси різних користувачів облікової інформації.
Найбільш важливими категоріями користувачів, яких цікавить інформація стосовно розмірів нарахованих та перерахованих сум податку на прибуток, виступають власники підприємства та держава в особі уповноважених податкових органів. Так, власники та держава зацікавлені в максимізації прибутку, оскільки при більшому прибутку держава отримає більші надходження податку на прибуток до бюджету, а для власників більший прибуток - джерело отримання доходів, джерело реінвестування прибутку в діяльність підприємства, а також один із критеріїв привабливості підприємства для інвесторів. Кожен з цих користувачів представляє власні інтереси, які є досить протилежними, так як стосуються прибутку, який є базою оподаткування податком на прибуток.
Сучасні проблеми, пов’язані із висвітленням актуальних аспектів обліку податку на прибуток, знаходять своє відображення у наукових дослідженнях таких провідних вчених та науковців як Р. Коуз, Д. Норт, О. Вільямсон, с.Архієреєв, Р. Капелюшников, Г. Кірейцев, с.Малахов, В. Милашин, В. Радаєв, М. Шигун. Необхідність відображення в системі бухгалтерського обліку податку на прибуток потребує організації податкового контролю. Питання організації податкового контролю досконало розглянуто та опубліковано в роботах та дослідженнях таких вітчизняних вчених – А. Білоусова, М.Т. Білухи, Ф.Ф. Бутинця, М.Д. Корінько, В.П. Пантелєєва, В.С. Рудницького, О.В. Шелковникової та інших.
Метою роботи є обґрунтування теоретичних, методичних і практичних положень організації обліку та податкового контролю податку на прибуток, а також розробка практичних рекомендацій щодо їх удосконалення.
Для досягнення поставленої мети дослідження в роботі сформульовано такі завдання:
обґрунтувати теоретичну сутність поняття податок на прибуток та охарактеризувати механізм його сплати;
розглянути теоретико-методологічні аспекти обліку та контролю податку на прибуток;
проаналізувати організацію та стан бухгалтерського обліку та контрою податку на прибуток на прикладі конкретного підприємства;
здійснити пошук шляхів удосконалення обліку та контролю податку на прибуток.
Об’єкт дослідження є податок на прибуток та процеси його обліку і контролю.
Предмет дослідження є сукупність теоретичних та організаційно-методичних засад обліку і контролю податку на прибуток.
Методи дослідження. При проведенні дослідження для визначення існуючого стану бухгалтерського обліку і контролю податку на прибуток, рівня транс акційних витрат застосовано такі методи як аналіз, статистичний, спостереження, порівняння, динаміки, причинно-наслідкового зв’язку. Дослідження методики обліку і контролю податку на прибуток здійснювалося з використанням методів узагальнення та конкретизації теоретичного і практичного матеріалу.
Інформаційною базою слугували наукові праці вітчизняних і зарубіжних вчених з, бухгалтерського обліку та податкового контролю, законодавчі та нормативні документи Верховної Ради України, Укази і розпорядження Президента України, Постанови Уряду України, матеріали науково-практичних конференцій, Інтернет-ресурси.